Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Specjalny pakiet dla 18-latków, którzy pierwszy raz otrzymają paszport

  • 7.01.2018, 11:01
Specjalny pakiet dla 18-latków, którzy pierwszy raz otrzymają paszport www.katowice.uw.gov.pl
W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy.

W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik na temat właściwego traktowania polskiej flagi oraz poprawnego wykonania hymnu. Na kopercie znajdują się wizerunki: Piłsudskiego, Kwiatkowskiego, Dmowskiego, Narutowicza, Hallera, Paderewskiego, Witosa, Korfantego, Mościckiego, Wojciechowskiego i młodych ludzi. Na kopercie zostały także wydrukowane słowa marszałka Józefa Piłsudskiego: Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.

MSWiA szacuje, że w 2018 roku wniosek o wydanie paszportu złoży ok. 18 000 osiemnastoletnich obywateli Polski. Każdy obywatel taki wniosek może złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego lub punkcie paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będzie obchodzone przez cały 2018 rok.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe