Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Na stację Kosztowy można wejść tylko przez Krasowy

  • 10.01.2018, 16:50 (aktualizacja 10.01.2018 17:42)
Na stację Kosztowy można wejść tylko przez Krasowy
Po remoncie stacji kolejowej Kosztowy jest ładnie i bezpiecznie, ale za to mieszkańcy Kosztów zostali pozbawieni bezpośredniego dostępu do stacji. Teraz na pociąg odjeżdżający z Kosztów mogą się dostać tylko przez sąsiednią dzielnicę.

Uwagę na tę sytuację zwrócił nasz czytelnik, który nazwał ją absurdalną. Otóż w ubiegłym roku stacja kolejowa Kosztowy przeszła remont. Zmodernizowane zostały m. in. perony, postawiono ławki, nowe oznakowanie. Peron po stronie Kosztów został także skrócony i ogrodzony. W ten sposób zlikwidowane zostało dojście na pociąg z tej dzielnicy. Wcześniej mieszkańcy mogli dostać się na peron drogą, która prowadzi przez las na końcu ul. Kosztowskiej.

 

Jak zatem mieszkańcy Kosztów mają trafić do stacji Kosztowy? Jedyna droga prowadzi teraz przez sąsiednia dzielnicę – Krasowy. Na ul. Gagarina trzeba skręcić w las i tamtędy dojechać lub dojść do torowiska. Na pociąg w kierunku Katowic trzeba przejść przez tory bezpiecznym przejściem wykonanym podczas remontu.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe