Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Okulistyka zgłoszona do konkursu

  • 12.01.2018, 17:45 (aktualizacja 12.01.2018 17:46)
  • gh
Okulistyka zgłoszona do konkursu
Do końca lutego tego roku dla szpitalnej okulistyki ma skończyć się tymczasowość z jaką mamy do czynienie od ub. roku. NFZ zapowiada rozstrzygnięcie ogłoszonych dla tego rodzaju leczenia konkursów w połowie lutego. Mysłowicki Szpital nr 2 liczy na kontrakt w wysokości 800 tys. złotych.

Wprowadzenie zmian w finansowaniu szpitali pozbawiło mysłowicką lecznicę gwarancji finansowania okulistyki. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku wykonywanych przez szpital wymian endoprotez. Wprawdzie do końca lutego, poprzez zawarte aneksy, oba rodzaje usług medycznych mają finansowanie, lecz by móc mówić o trwałym zabezpieczeniu środków na ten cel, szpital musi przystąpić do konkursu.

Taki na okulistykę w ograniczonym zakresie NFZ ogłosił w grudniu ub. roku. Dotyczy wyłącznie okulistycznego leczenia szpitalnego z wyłączeniem wykonywania operacji zaćm. Te finansowane są na zasadzie zwrotu kosztów przeprowadzonych zabiegów. - W poprzednim systemie kontrakt na okulistykę w całym zakresie leczenia okulistycznego zwierał się w granicach 4 mln złotych. W tym wartość zabiegów związanych z usuwaniem zaćm wynosiła co najmniej 3,3 mln złotych. Kontrakt na pozostałe leczenie szpitalne miał więc wartość 600-700 tys. złotych. Tym razem nasze potrzeby wyliczyliśmy na kwotę 800 tys. złotych i co najmniej takiego poziomu finansowania oczekujemy po rozstrzygniętym konkursie – informuje Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2.

Tymczasem obowiązujący, nowy system finansowania wymiany endoprotez i usuwania zaćm, zdaje egzamin. Zdaniem dyrektora Wołosza mankamentem systemu są wprawdzie zbyt niskie stawki kontraktowe, ale plusem bieżącego rozliczania z NFZ jest zmniejszanie się kolejek.

gh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe