Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

185 kilogramów mniej dzięki programowi walki z otyłością

  • 17.01.2018, 10:26 (aktualizacja 25.01.2018 11:05)
185 kilogramów mniej dzięki programowi walki z otyłością Pixabay
W Mysłowicach zakończył się program wsparcia dla osób z otyłością. W ciągu siedmiu miesięcy 20 uczestników schudło prawie 185 kilogramów. W ramach programu odbyły się m. in. konsultacje z dietetykiem, lekarzem i trenerem oraz szereg zajęć ruchowych.

Celem programu była zmiana nawyków żywieniowych wśród uczestników projektu, zwiększenie ich aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków przepływu i wymiany informacji i doświadczeń związanych z problemami i trudnościami, z którymi na co dzień spotykają się ludzie otyli. W projekcie wzięło udział 20 osób, co pozwoliło na stworzenie dwóch grup wsparcia.

Udział w programie rozpoczął się od indywidualnych konsultacji dietetycznych, z których każda obejmowała przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, ułożenie ogólnego indywidualnego planu żywieniowego oraz wykonanie analizy składu ciała. Przez cały czas trwania projektu odbywały się spotkania grup wsparcia, podczas których uczestnicy mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Tematami spotkań były między innymi: jak walczyć z otyłością, normy żywienia, zasady prawidłowego żywienia, substancje i środki dodawane do żywności, zasady czytania etykiet na produktach spożywczych oraz choroby żywieniowozależne.

Odbyły się również grupowe spotkania z wykwalifikowanym trenerem, który doradzał jak dobierać ćwiczenia, jak ćwiczyć żeby schudnąć. Każdy uczestnik otrzymał karnet wejść na basen oraz do klubu fitness. W ramach treningów interpersonalnych stworzony został indywidualny plan treningowy dla każdego uczestnika. Dodatkowo zorganizowana została jednodniowa wycieczka w Beskid Śląski z przewodnikiem oraz zajęcia nordic walking.

Projekt „Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością” skierowany był do wszystkich mieszkańców Mysłowic mających potwierdzoną otyłość w wieku od 35 do 60 lat, bez względu na płeć i status społeczny. Projekt był finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2016-2020, Mysłowice pozyskały na ten cel blisko 49 tys. zł.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe