Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Taryfy za wodę i ścieki będą ważne do czerwca

  • 24.01.2018, 16:40 (aktualizacja 25.01.2018 10:42)
Taryfy za wodę i ścieki będą ważne do czerwca Pixabay
Aktualne taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków będą obowiązywały do 10 czerwca, zamiast do końca lutego. Wynika to z nowelizacji „Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków”.

Taryfy, które obowiązują w Mysłowicach od marca 2017, zostały uchwalone przez radę miasta na rok. W marcu 2018 ceny za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków jednak się nie zmienią, zostaną na niezmienionym poziomie na pewno jeszcze przez ponad trzy miesiące. Jest to następstwem wejścia w życie 12 grudnia ub. r. nowelizacji „Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków”, w myśl której taryfy obowiązujące w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują moc przez okres 180 dni od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do 10 czerwca 2018 r.

Nowością od tego roku jest także fakt, że zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki przestało być kompetencją rad gmin. Od nowego roku obowiązek ten przejął nowo powstały organ - Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Dodatkowo taryfy nie będą zatwierdzane co rok, jak do tej pory, tylko raz na trzy lata. W kompetencjach gminy pozostaje nadal uchwalanie dopłat do taryf, Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków i Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe