Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – zarezerwuj teraz!

  • 5.02.2018, 08:55
  • Grupa Tipmedia
Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – zarezerwuj teraz!
Szukasz pomysłu na udany weekend? Chcesz zrobić komuś wyjątkową niespodziankę? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Chcesz poczuć się jak skoczek spadochronowy spadający w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń? W takim przypadku nie musisz rezerwować skoku – wystarczy tunel aerodynamiczny, w którym będzie można przeżyć podobną przygodę, ale znacznie taniej i bez żadnego ryzyka. Teraz możemy skorzystać z niej również w Katowicach – do wykonania rezerwacji potrzebujemy jedynie dostępu do internetu.

Na czym polegają loty w tunelach aerodynamicznych?

Tunel aerodynamiczny to duża konstrukcja pozwalająca na rozpędzenie powietrza do zawrotnych prędkości za sprawą wentylatorów. Tunele tego rodzaju są używane głównie w badaniach aerodynamiki, ale również znalazły zastosowanie w spadochroniarstwie. W tym przypadku tunel aerodynamiczny ma postać pionową – znajdujące się w nim wentylatory potrafią rozpędzić strugi powietrza w kierunku od dołu do góry na prędkość 300 kilometrów na godzinę.

Osoba, która znajdzie się w tunelu aerodynamicznym, może być podniesiona od razu w górę dzięki tak dużej prędkości powietrza. W ten sposób możemy osiągnąć rezultat podobny do spadania w przestworzach przy skoku spadochronowym. Właśnie dlatego aerotunele przez długi czas były stosowane przez skoczków jako element treningu. Teraz jednak wiele z nich zostało udostępnionych dla osób bez doświadczenia w spadochroniarstwie – tak dostępne są też loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach oraz w wielu innych miastach w kraju.

Do lotu w tunelach aerodynamicznych nie potrzebujemy żadnego szczególnego przygotowania oraz umiejętności. Latać mogą nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Nie ma żadnych znacznych przeciwwskazań – gdy możemy uprawiać bez trudu inne sporty, możemy też latać w aerotunelu.

Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Pierwszym etapem jest rezerwacja lotu – jeśli interesują cię loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach, można wykonać rezerwację on-line już teraz na stronie katowice.profly.pl. Ceny rozpoczynają się od 239 złotych za lot dla osoby dorosłej oraz od 219 złotych dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Możemy też kupić voucher upominkowy i wręczyć komuś tak niezwykły prezent.

Gdy mamy już wykupiony lot, powinniśmy z wyprzedzeniem pojawić się na miejscu. Najlepiej ubrać się wygodnie, aby odzież nie krępowała ruchów. Ważne są wiązane sportowe buty oraz zawiązanie włosów. Na miejscu otrzymamy też kombinezon, gogle i kask. Przed wejściem do tunelu aerodynamicznego uczestnik lotu bierze udział w 10-minutowym szkoleniu, którego zadaniem jest zaprezentowanie zasad postępowania w trakcie lotu oraz zasad bezpieczeństwa.

Sam lot odbywa się towarzystwie instruktora, dlatego nie musimy się o nich obawiać. Czas trwania lotu to 2-3 minuty. Wielu osobom wydaje się, że to mało, ale tak naprawdę to wystarczający czas dla początkującej osoby. Warto też wskazać, że maksymalny czas swobodnego spadania przy skoku spadochronowym to około 1 minuty. Tunel aerodynamiczny da nam dłuższy lot w niskiej cenie – co więcej, możemy wykupić też od razu pakiet składający się z kilku lotów.

 

Zarezerwuj swój lot w Katowicach już teraz!

Zatem jeśli masz ochotę na dobrą zabawę lub chcesz zrobić niesamowity prezent komuś bliskiemu, rezerwację możesz wykonać już teraz. Loty w tunelu aerodynamicznym to kapitalny pomysł na rozrywkę – bezpieczną i emocjonującą, a ponadto wcale nie musimy liczyć się z tak wysokimi kosztami. Przygotuj się na niesamowitą przygodę!

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe