Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Tylko dwoje radnych nie opuściło w zeszłym roku żadnej sesji

  • 5.02.2018, 18:18
Tylko dwoje radnych nie opuściło w zeszłym roku żadnej sesji
Co łączy Agatę Kansy i Wojciecha Chmiela, poza przynależnością do tego samego klubu radnych i tym, że są nauczycielami? Otóż to, że w 2017 roku jako jedyni radni uczestniczyli we wszystkich 17 posiedzeniach Rady Miasta Mysłowice.

Sprawozdanie z działalności rady za 2017 rok jest dokumentem, z którego można się dowiedzieć nie tylko o frekwencji radnych na sesjach, ale także o liczbie podjętych uchwał, złożonych wniosków i interpelacji oraz wiodących tematach obrad. Podsumowanie było omawiane podczas pierwszej tegorocznej sesji, która odbyła się 25 stycznia.

W ubiegłym roku rajcy spotykali się na sesjach 17 razy, z czego sześć razy na obradach nadzwyczajnych. 17 obecności ma zaliczonych tylko dwoje radnych: Agata Kansy i Wojciech Chmiel, radni klubu My To Mysłowice. Radny Chmiel także w 2016 roku mógł się pochwalić 100-procentową frekwencją, a w sumie rajców, którzy zawsze przychodzili na sesje było wtedy dziesięcioro.

Po drugiej stronie zestawienia za 2017 - z największą liczbą „enek” - są radni z klubu Mysłowickie Porozumienie Samorządowe Jacek Klimas i Karol Berger – każdy z nich opuścił obrady 5 razy.

W ubiegłym roku Rada Miasta Mysłowice podjęła 264 uchwały, a radni zgłosili 72 interpelacje i złożyli 288 wniosków. Najdłuższa sesja trwała 6 godzin i 55 minut i była to sesja październikowa. Najkrótszą sesją okazała się ta zwołana w trybie nadzwyczajnym w maju - trwała 10 minut.

Z przygotowanej analizy wynika również, że wiodącymi tematami ubiegłorocznych obrad były m.in. finanse miasta, reforma oświaty, pomoc społeczna. Na sesjach nadzwyczajnych najczęściej dyskutowano o taryfach za wodę i ścieki, reformie oświaty i poręczeniach finansowych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe