Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

W Mysłowicach zapłacisz mandat kartą

  • 5.02.2018, 14:26
  • KMP Mysłowice/aa
W Mysłowicach zapłacisz mandat kartą
Od 1 lutego mandat za wykroczenie drogowe można zapłacić od razu w radiowozie, podczas kontroli drogowej. Jest to możliwe dzięki terminalom płatniczym, jakie otrzymali do dyspozycji policjanci z mysłowickiej drogówki.

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach otrzymała trzy takie urządzenia. Zanim mundurowi wyruszyli w teren z terminalami, musieli przejść odpowiednie szkolenie z obsługi urządzeń.

Płatność kartą jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę.

W dalszym ciągu kierowcy mogą regulować mandaty w tradycyjny sposób, czyli przelewem. Decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej. - Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy - kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o konieczności opłacenia mandatu – informuje oficer prasowy KMP Mysłowice sierż. szt. Michał Lisowski. Dodatkową zaletą płacenia kartą jest to, że osoba ukarana mandatem nie ponosi dodatkowych opłat za przelew.

Na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego już otrzymali lub w najbliższych dniach otrzymają łącznie 254 takie urządzenia, które będą sukcesywnie wprowadzane do użycia w poszczególnych komendach.

KMP Mysłowice/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe