Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Energia ze słońca dla mysłowiczan. Trwa nabór deklaracji

Energia ze słońca dla mysłowiczan. Trwa nabór deklaracji Pixabay
Urząd Miasta Mysłowice zachęca wszystkich właścicieli nieruchomości do złożenia deklaracji, dzięki której będzie mógł starać się o dofinansowanie inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych.

Aby urząd mógł opracować wspólny wniosek o dofinansowanie inwestycji do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, niezbędne są deklaracje zainteresowanych mieszkańców miasta. Dzięki takiej inwestycji właściciel będzie mógł wytworzoną energię zużywać do bieżącego funkcjonowania, a nadwyżkę powstałą w okresie dużego nasłonecznienia oddawać do sieci i uzyskać upust w cenie energii. Wymagany wkład własny to tylko 15 proc. wartości inwestycji powiększony o podatek VAT.

Z możliwości udziału w projekcie wyklucza się budynki, w których prowadzona jest albo zarejestrowana działalność gospodarcza, działalność rolnicza albo działalność agroturystyczna oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Deklaracja udziału w projekcie wraz z ankietą dostępne są na stronie internetowej www.myslowice.pl oraz w Urzędzie Miasta Mysłowice w kancelarii ogólnej. Deklarację wraz z ankietą należy złożyć w kancelarii urzędu lub przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice w terminie do 28 lutego 2018 roku (liczy się data wpływu do urzędu).

Zainteresowanych mieszkańców urząd zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w filii MOK w Brzezince przy ul. Laryskiej 5.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe