Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Energia ze słońca dla mysłowiczan. Trwa nabór deklaracji

  • 6.02.2018, 13:19 (aktualizacja 06.02.2018 13:23)
Energia ze słońca dla mysłowiczan. Trwa nabór deklaracji Pixabay
Urząd Miasta Mysłowice zachęca wszystkich właścicieli nieruchomości do złożenia deklaracji, dzięki której będzie mógł starać się o dofinansowanie inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych.

Aby urząd mógł opracować wspólny wniosek o dofinansowanie inwestycji do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, niezbędne są deklaracje zainteresowanych mieszkańców miasta. Dzięki takiej inwestycji właściciel będzie mógł wytworzoną energię zużywać do bieżącego funkcjonowania, a nadwyżkę powstałą w okresie dużego nasłonecznienia oddawać do sieci i uzyskać upust w cenie energii. Wymagany wkład własny to tylko 15 proc. wartości inwestycji powiększony o podatek VAT.

Z możliwości udziału w projekcie wyklucza się budynki, w których prowadzona jest albo zarejestrowana działalność gospodarcza, działalność rolnicza albo działalność agroturystyczna oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Deklaracja udziału w projekcie wraz z ankietą dostępne są na stronie internetowej www.myslowice.pl oraz w Urzędzie Miasta Mysłowice w kancelarii ogólnej. Deklarację wraz z ankietą należy złożyć w kancelarii urzędu lub przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice w terminie do 28 lutego 2018 roku (liczy się data wpływu do urzędu).

Zainteresowanych mieszkańców urząd zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w filii MOK w Brzezince przy ul. Laryskiej 5.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe