Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Zaproszenie na randkę z... książką

  • 12.02.2018, 16:10
  • mat. nadesłany
Zaproszenie na randkę z... książką
Tradycją filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej stała się już coroczna kilkudniowa akcja czytelnicza organizowana z okazji walentynek pod nazwą „Randka w ciemno z książką”. Również w tym roku pracownicy biblioteki zapraszają czytelników do włączenia się w tę niecodzienną zabawę.

Kilkadziesiąt wybranych książek beletrystycznych zostało zapakowanych w szary papier z elementami walentynkowych dekoracji i wyeksponowanych w widocznym miejscu biblioteki. W tegorocznej edycji ukryty wolumin nie posiada żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, książkę charakteryzuje jedynie ubiór, w jaki została przybrana: sukienka – oznacza romans, literaturę obyczajową, powieść skierowaną bardziej dla kobiet, koszula – to sygnał, że mamy do czynienia z kryminałem, książką sensacyjną czy thrillerem w typie bardziej męskim. Tajemnicze przebrania określają jedynie charakter książki i tym samym minimalnie zapowiadają klimat przyszłej randki.

Czytelnicy odwiedzający Filię nr 7 w dniach od 13 do 16 lutego losowo wybierają książki na swoje walentynkowe randki, a bibliotekarze z zainteresowaniem czekają na ich opinie o tym, czy randka była udana czy też nie spełniła oczekiwań randkowicza - przy zwrocie wypożyczonego tytułu. Przykład poprzednich edycji pokazuje, że wybór w ciemno wpływa często na poszerzenie gustów czytelniczych osób wypożyczających walentynkowe książki-niespodzianki.

Akcja, jak i towarzysząca jej romantyczno-tajemnicza oprawa, każdego roku zyskuje duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników. W imieniu biblioteki zapraszamy do włączenia się w akcję. Może wybór w ciemno trafi w Twój gust czytelniczy?

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe