Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Rozbiórka kopali Mysłowice odsunięta w czasie

  • 13.02.2018, 12:36 (aktualizacja 13.02.2018 13:01)
Rozbiórka kopali Mysłowice odsunięta w czasie
Przetarg na likwidację zabudowań na terenie kopalni Mysłowice został unieważniony. Ogłoszony będzie nowy przetarg, tym samym wyburzenia przesuną się o kilka miesięcy.

W październiku ubiegłego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), która prowadzi likwidację mysłowickiego zakładu, ogłosiła przetarg na likwidację obiektów budowlanych na terenie kopalni. Do wyburzenia była przewidziana m.in. cechownia, basen z lampownią, portiernia przy bramie nr 4, łaźnia, budynek rozdzielni i transformatora, bunkier (schron), kompleks sortowni oraz budynek magazynu głównego. Termin zakończenia robót był wyznaczony na 22 grudnia 2017 r.

Wyburzeniem pokopalnianych obiektów było zainteresowanych dziesięć firm - tyle ofert wpłynęło na przetarg. 9 lutego SRK zawiadomiła o unieważnieniu postępowania. „Postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego z uwagi na nierealny termin realizacji zamówienia” - poinformowała SRK.

Jak przekazał nam Zbigniew Madej z SRK, spółka ogłosi kolejny przetarg. - Przewidujemy, że likwidacja obiektów budowlanych na powierzchni KWK Mysłowice zakończy się w październiku 2018 roku - mówi Zbigniew Madej.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PLC
PLC 13.02.2018, 17:30
EKIPA ROZBIÓRKOWA NIE WYRABIA CZY MOŻE ZŁOMNICE NIE SA W STANIE NADĄŻAĆ

Pozostałe