Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Janowa i Ćmoku

  • 13.02.2018, 15:26
Prezydent spotkał się z mieszkańcami Janowa i Ćmoku
W poniedziałek, 12 lutego odbyło się pierwsze z piętnastu planowanych spotkań prezydenta Mysłowic w dzielnicach. Edward Lasok podsumowuje ubiegły rok i mówi o miejskich planach inwestycyjnych, mieszkańcy natomiast mogą pytać o nurtujące ich problemy dzielnicy.

W Szkole Podstawowej nr 3 Edwardowi Lasokowi towarzyszyli jego dwaj zastępcy – Grzegorz Brzoska i Bartłomiej Gruchlik oraz naczelnicy i pracownicy niektórych wydziałów urzędu miasta. Na spotkanie przyszło kilkudziesięciu mieszkańców, w tym członkowie Rady Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok i Rady Rodziców SP3. Przedstawiciele rodziców dzieci uczących się w „Trójce” byli w szczególności zainteresowani tym, czy będą kontynuowane rozpoczęte już inwestycje: budowa parkingu przy szkole oraz wymiana oświetlenia w szkolnym budynku. Członkowie rady pytali o pieniądze, które nie zostały wydane w ubiegłym roku z puli dla dzielnicy. W 2017 r. rada dzielnicy zdecydowała – a urzędnicy zaakceptowali tę propozycję – aby 20 tys. zł przeznaczyć właśnie na budowę parkingu, mimo to urząd miasta nie wykonał tego zadania. Prezydent Lasok zapewnił podczas spotkania, że pieniądze nie przepadną, o niewydaną kwotę powiększony zostanie tegoroczny budżet na zadania wskazane przez Radę Dzielnicy Janów Miejski-Ćmok.

Mieszkańcy zgłaszali także zastrzeżenia do jakości prac remontowych na ul. Janowskiej. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Administracji Drogowej Roman Michalski zapewnił, że tam gdzie będzie to konieczne, wykonawca zostanie zobowiązany do wykonania poprawek, a do udziału w odbiorze wyremontowanej ulicy zaproszeni zostaną radni rady miasta i członkowie rady dzielnicy.

Następne spotkania odbędą się w czwartek, 15 lutego w Dziećkowicach (Szkoła Podstawowa nr 5), w przyszłym tygodniu Edward Lasok odwiedzi Brzęczkowice i Słupną (19 lutego, Szkoła Podstawowa nr 13). Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 18.00.

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe