Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Śledź i babska zabawa w kole Związku Gólnośląskiego w Brzezince

  • 13.02.2018, 20:10 (aktualizacja 13.02.2018 20:13)
  • SA
Śledź i babska zabawa w kole Związku Gólnośląskiego w Brzezince
Związek Górnośląski koło Brzezinka zorganizował 13 lutego imprezę na zakończenie karnawału, czyli babski comber. Królowały na nim panie, ale mężczyźni, choć w mniejszości, też się włączyli do zabawy.

Członkowie Związku połączyli, jak to robią od kilku lat, dwie imprezy w jednej. Był coroczny bal przebierańców i śledzik. Panie jak zawsze wykazały się pomysłowością w strojach, które były barwne i różnorodne.

Wieloletnią tradycją koła jest zawieszony u drzwi wejściowych słony śledź, którego należy przed wejściem do sali pocałować. W ten wtorkowy wieczór na stołach królowały śledzie pod wszelakimi postaciami, ale też inne przysmaki słodko-kwaśne.

SA

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe