Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

W mysłowickim żłobku powstanie dwadzieścia nowych miejsc

  • 22.02.2018, 11:08 (aktualizacja 22.02.2018 11:12)
W mysłowickim żłobku powstanie dwadzieścia nowych miejsc
Żłobek Miejski w Mysłowicach w ramach programu „MALUCH +” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymał dofinansowanie do utworzenia dwudziestu nowych miejsc w swojej placówce. Kwota dotacji to blisko 75 tysięcy złotych.

Dzięki środkom z programu „MALUCH +” placówka od 2011 roku otrzymuje dofinansowania do opieki nad dziećmi. Do roku 2018 dofinansowanie wyniosło blisko 300 tys. zł i kwotę tę powiększy tegoroczne wsparcie finansowe w wysokości blisko 75 tys. zł.

Celem programu jest stworzenie warunków dla rozwoju małych dzieci oraz poprawa standardów funkcjonowania jednostek opiekuńczych. Bardzo ważne jest również to, że dzięki takim programom rodzice i opiekunowie maluchów mogą swobodnie kontynuować pracę czy naukę.

Nowelizacja przepisów prawnych umożliwiła zwiększenie liczby miejsc w istniejących placówkach, dzięki czemu od września br. w do mysłowickiego żłobka będzie mogło uczęszczać 20 dzieci więcej. Dodatkowo jednostki niepubliczne dotowane przez miasto również liczą na możliwość zwiększenia liczby miejsc dla swoich podopiecznych.

- Tego typu programy bardzo dobrze wpisują się w dzisiejsze realia, dlatego chętnie z nich korzystamy. Program zapewnia dzieciom opiekę do czasu osiągnięcia przez nich wieku przedszkolnego, co z kolei umożliwia ich rodzicom spokojny powrót do pracy. Korzystamy z tego dofinansowania od 2011 roku i nie wyobrażałam sobie, by w tym roku było inaczej - mówi dyrektor żłobka Joanna Sobolewska – Skowrońska.

Zasady rekrutacji do żłobka nie uległy zmianom - zapisy są prowadzone w formie elektronicznej, trwają cały rok i liczy się kolejność zgłoszeń.

Żłobek miejski ma pod swoją opieką 92 podopiecznych i na chwilę obecną jest to maksymalna ilość jaką może przyjąć. Jednostka ta podlega miastu i na jej utrzymanie Mysłowice wydają ponad 1,6 miliona złotych rocznie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe