Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Rusza nabór do OSP Janów

  • 22.02.2018, 15:59
  • mat. nadesłany
Rusza nabór do OSP Janów
Działają nieprzerwanie od ponad 112 lat. Tylko w ostatnim roku interweniowali 151 razy, a kilkunastu adeptów pożarnictwa wstąpiło do drużyny młodzieżowej. W tym roku można również zasilić szeregi podziału bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowickim Janowie.

Jest to jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i działając jako stowarzyszenie wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej, wspiera różnorodne formy pracy kulturalno - oświatowej, popularyzuje dorobek historyczny ruchu strażackiego oraz rozwija działalność artystyczną i sportową w wśród członków OSP.

W 1905 roku na terenie dzielnicy Janów Miejski, po powołaniu Ochotniczej Straży Pożarnej przystąpiło do niej 23 członków w tym 18 aktywnych i 5 honorowych. Pierwsza remiza znajdowała się na końcu ulicy Jasińskiego. Był to niewielki drewniany budynek, który pełnił funkcję przechowalni sprzętu. W 1907 roku magistrat przekazał jednostce sikawkę ręczną. Z tej okazji odbyły się tam ćwiczenia, a po nich zabawa taneczna w lokalu Korzonka.

Dziś ta „przechowalnia sprzętu” jest sukcesywnie wyposażana w najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy, używany przez wyszkolonych ratowników, a drewniany budynek zmienił się w odremontowaną remizę, skupiającą wokół siebie szereg aktywności dla dzieci i dorosłych.

Obecnie prowadzony jest nabór osób, które chcą wstąpić do OSP, mieszkają w okolicy jednostki i są osobami pełnoletnimi.

- Poszukujemy ludzi, którzy mają w sobie chęć niesienia pomocy, rozwijania swojej pasji, wiedzy z zakresu szeroko pojętego ratownictwa oraz pracy na rzecz lokalnej społeczności. To nie są łatwe zadania i wymagają wyrzeczeń, ale wokół nas jest wiele osób, które pomimo tego chcą iść tą drogą, a my chcemy im to umożliwić - mówi naczelnik OSP Mysłowice–Janów Armin Zycha.

Więcej szczegółów dotyczących naboru będzie można uzyskać podczas spotkania informacyjnego w remizie OSP przy ul. Chrobrego 11 (dawniej ul. 28 Stycznia), które odbędzie się 3 marca o godzinie 10.00.

 

Ochotników można wspierać również wpłacając darowiznę na konto OSP 73 1240 4315 1111 0010 4793 7199

lub przekazując im swój 1 % na:

Związek Główny Ochotniczych Straży Pożarnych RP

KRS: 0000 116 212

CEL SZCZEGÓŁOWY: OSP Mysłowice - Janów, ul. 28-stycznia 11, 41-400 Mysłowice

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe