Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Przy Krakowskiej ma stanąć nowoczesna toaleta

  • 23.02.2018, 10:21 (aktualizacja 23.02.2018 10:26)
Przy Krakowskiej ma stanąć nowoczesna toaleta
Jest nadzieja, że w Mysłowicach pojawi się pierwsza, nowoczesna i samoobsługowa publiczna toaleta. Władze miasta planują postawić ją w miejscu nieczynnych szaletów przy ul. Krakowskiej.

Jedyna miejska ubikacja w Mysłowicach mieści się przy ul. Oświęcimskiej. Szalety przy Krakowskiej kilka lat temu zostały zamknięte, a ich remont jest nieopłacalny. Być może uda się wreszcie „załatwić” wstydliwy temat braku publicznej toalety w centrum miasta.

Urzędnicy zdecydowali, że szalety przy Krakowskiej zostaną wyburzone, a w ich miejscu zostanie postawiona nowoczesna, bezobsługowa toaleta. Miasto zleciło opracowanie koncepcji dla tej inwestycji, dokument powinien być gotowy w przyszłym tygodniu. Wtedy też znany będzie szacunkowy koszt rozbiórki budynków i zakupu toalety. 50 tys. zł, czyli cały budżet jaki ma do swojej dyspozycji na zadania w dzielnicach, chciałaby przeznaczyć na nową ubikację Rada Dzielnicy Stare Miasto.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowy szalet zostanie zainstalowany. - Aby uniknąć dewastacji planujemy aby toaleta była płatna – informuje za to Anna Górny z Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Mysłowice.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe