Niedziela, 18.03.2018, imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

Przy Krakowskiej ma stanąć nowoczesna toaleta

Przy Krakowskiej ma stanąć nowoczesna toaleta
Jest nadzieja, że w Mysłowicach pojawi się pierwsza, nowoczesna i samoobsługowa publiczna toaleta. Władze miasta planują postawić ją w miejscu nieczynnych szaletów przy ul. Krakowskiej.

Jedyna miejska ubikacja w Mysłowicach mieści się przy ul. Oświęcimskiej. Szalety przy Krakowskiej kilka lat temu zostały zamknięte, a ich remont jest nieopłacalny. Być może uda się wreszcie „załatwić” wstydliwy temat braku publicznej toalety w centrum miasta.

Urzędnicy zdecydowali, że szalety przy Krakowskiej zostaną wyburzone, a w ich miejscu zostanie postawiona nowoczesna, bezobsługowa toaleta. Miasto zleciło opracowanie koncepcji dla tej inwestycji, dokument powinien być gotowy w przyszłym tygodniu. Wtedy też znany będzie szacunkowy koszt rozbiórki budynków i zakupu toalety. 50 tys. zł, czyli cały budżet jaki ma do swojej dyspozycji na zadania w dzielnicach, chciałaby przeznaczyć na nową ubikację Rada Dzielnicy Stare Miasto.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowy szalet zostanie zainstalowany. - Aby uniknąć dewastacji planujemy aby toaleta była płatna – informuje za to Anna Górny z Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Mysłowice.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe