Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Drogi sąsiedzie, nie pal byle czym. Mysłowiccy strażnicy wymyślili Kartkę do sąsiada

  • 23.02.2018, 13:40
  • turozmawiamy.slaskie.pl/oprac. aa
Drogi sąsiedzie, nie pal byle czym. Mysłowiccy strażnicy wymyślili Kartkę do sąsiada
Pomysł pracowników Straży Miejskiej Mysłowice został wykorzystany w działaniach antysmogowych prowadzonych przez województwo śląskie. Mysłowiccy strażnicy wymyślili Kartkę dla sąsiada, która ma uświadamiać, że palenie śmieciami i złymi paliwami jest groźne dla zdrowia.

Pomysł na Kartkę dla sąsiada powstał podczas ubiegłorocznej akcji pn. Śląskie bez smogu!. Urząd Marszałkowski wspólnie z Gazetą Wyborczą zorganizował cykl partycypacyjnych warsztatów dla mieszkańców, podczas których wspólnie wymyślano projekty promocyjne dotyczące walki z niską emisją w województwie śląskim.

Autorami pomysłu na kartkę są pracownicy Straży Miejskiej w Mysłowicach, mający w swoim dorobku wiele skutecznych działań edukacyjnych na rzecz czystego powietrza w swoim mieście.

Jak wiadomo, jakość powietrza w województwie śląskim pozostawia wiele do życzenia. Możemy się o tym przekonać zwłaszcza w ostatnich dniach, gdy smog jest szczególnie dotkliwy dla naszych płuc. Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w są pyły zawieszone PM10 pochodzące z gospodarstw domowych. Najczęściej spowodowane jest to paleniem w domowych piecach nie tylko paliwem złej jakości, ale i też śmieciami.

Niestety ciągle jeszcze zbyt mało osób ma świadomość, że w ten sposób bezpośrednio trują siebie, swoją rodzinę i sąsiadów.

Kolorowa Kartka dla sąsiada, którą można wrzucić do skrzynki pocztowej ma zatem za zadanie uświadamiać adresatowi – w dowcipny sposób - że palenie śmieci, mebli, ubrań, a także mułu, flotu, węgla brunatnego czy wilgotnego drewna uwalnia do powietrza ogromną ilość niebezpiecznych substancji, które są groźne dla zdrowia i życia ludzi.

Kartkę dla sąsiada można znaleźć w dzisiejszym (piątek, 23 lutego) wydaniu Gazety Wyborczej.

turozmawiamy.slaskie.pl/oprac. aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefan
Stefan 23.02.2018, 18:45
Równie skuteczne jak akcje edukacyjny dotyczące sprzątania kup po psach. Dzięki nim centrum miasta jest ich pełna a spotkanie właściciela psa z workiem na kupy w centrum miasta nigdy nie widziałem. Proponuję aby panowie ze SM podjęli się także edukacji swoich własnych funkcjonariuszy podróżujących po promenadzie swoimi prywatnymi samochodami. Chcą coś zmieniać ? Niech zaczną od siebie.

Pozostałe