Niedziela, 18.03.2018, imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

Prezes MPWiK w Mysłowicach odwołany

Prezes MPWiK w Mysłowicach odwołany
Z dniem dzisiejszym Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach odwołała ze stanowiska prezesa zarządu spółki Sławomira Kosibę.

Rada nadzorcza jednomyślnie podjęła taką decyzję. Po odwołaniu, zgodnie z warunkami kontraktu, spółka wypłaci byłemu już prezesowi miesięczne wynagrodzenie, które wynosi około 20 tys. zł.

Od dzisiaj mysłowickimi wodociągami zarządza Przemysław Gardoń, dotychczasowy wiceprezes zarządu. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Sławomir Kosiba był prezesem MPWiK od 17 lipca 2017 r.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waldi
Waldi 7.03.2018, 16:14
Prezydent i Rada Nadzorcza powinny pokryć z własnej kieszeni koszty odprawy dla odwołanego Prezesa. Wcześnie poszukiwania Prezesa miały charakter ogólnopolski, teraz chyba powinny być rozszerzone o rynek międzynarodowy, co więcej sugerowałbym szukać tez na innym kontynencie. Żal obserwować dramat Naszego Miasta.
ana
ana 4.03.2018, 14:56
Ja, będąc radnym, zapytałabym - jakie to istotne powody sprawiły, że znów będziemy mieli nowego prezesa. W końcu wszystko co robił wykonywał za wiedzą prezydenta. Nie wierzę, że było inaczej bo taka decyzja musiałaby zostać podjęta wcześniej. To się kupy nie trzyma. Zdecydowanie za fatalny obraz wodociągów odpowiada Lasok a ośmielę się dodać, że i pan poseł nie jest tu bez grzechu. A za chwilę tylko patrzeć jak spadną na nas nowe "ciekawe" wiadomości.
Antoni
Antoni 2.03.2018, 19:08
Ile będzie niedługo kosztować woda w Mysłowicach. Powinna być dodana pozycja koszty „odprawy prezesów”. Może, władzy miasta pokryją to z własnej kieszeni. Tak byłoby przyzwoicie i gospodarnie.
ecik
ecik 26.02.2018, 17:07
Tłumaczenie prezydenta jest mętne i niespójne. Prosty wniosek - nie mówi prawdy. Tylko kto potrafi zadać właściwe pytania ? :)
Wyborca
Wyborca 24.02.2018, 18:26
Prezydent sam niech się odwoła. Ilu to prezesów MPWiK w ostatnich latach odchodzi. Kto odpowiada za ich rekrutowanie. Miał być taki niezwykły, pare miesięcy i się nie nadaje. Prezydent do pośredniaka.

Pozostałe