Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Najstarsza mieszkanka Mysłowic skończyła 102 lata

  • 26.02.2018, 12:01
  • das
Najstarsza mieszkanka Mysłowic skończyła 102 lata
Anna Krzyżanowska jest najstarszą mieszkanką Mysłowic. 23 lutego obchodziła 102. urodziny. Z tej okazji odwiedził ją i jej rodzinę prezydent miasta Edward Lasok wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego. Życzę pani 200 lat i by to życie było na sto dwa – życzył solenizantce prezydent Mysłowic.

Pani Anna, która trzyma się znakomicie jak na taki sędziwy wiek, urodziła się 23 lutego 1916 roku. Do Mysłowic przybyła ponad 40 lat temu z Olszyn koło Jasła, dokładnie ze wsi Rzepiennik Strzyżewski, tam wychowywała się w gospodarstwie. Później z mężem przez jakiś czas z gospodarzenia żyła, mieli pole i inwentarz, ogród, ale potem ziemię oddali.

Wychowała czworo dzieci – syna Jana, z którym teraz mieszka, syna Adama mieszkającego w Ciężkowicach, córki Lucynę zamieszkałą w Tychach i Marię, która jest misjonarką zakonu sióstr św. Józefa Oblubieńca - Józefitek z Krakowa, aktualnie pracującą na misjach w Kongo (Brazzaville). Solenizantka ma 10 wnucząt i ośmioro prawnucząt. Choć zdrowia ubywa, żyje sobie spokojnie pod wspaniałą opieką rodziny.

W dniu urodzin, gdy panią Annę odwiedził prezydent, z misji w Kongo zadzwoniła jej córka Maria. Nie mogła być na urodzinach, ale bardzo chciała, choć telefonicznie, podziękować władzom miasta i radzie miasta za to, że pamiętają o seniorach, zwłaszcza o tych, którzy przeżyli cały wiek i więcej, że ich odwiedzają. Był to bardzo sympatyczny gest ze strony misjonarki.

W niedzielę, 25 lutego w parafii w Janowie odprawiona została msza w intencji pani Anny.

 

 

 

 

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe