Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

RUSZYŁA III EDYCJA MYSŁOWICKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

  • 1.03.2018, 15:23
RUSZYŁA III EDYCJA MYSŁOWICKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
Pierwszego dnia marca otwarto nabór formularzy zgłoszeniowych do Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15. rok życia może złożyć swoją propozycję inwestycji lub wydarzenia, która po uzyskaniu przychylności mieszkańców, zostanie zrealizowana. Do wydania jest 1 mln zł.

Mysłowicki Budżet Obywatelski polega na przeznaczeniu części budżetu miasta (w przypadku Mysłowic 1 mln zł) na zadania wskazane do realizacji przez mieszkańców. W ubiegłym roku, w II edycji MBO, największą liczbę głosów otrzymało zadanie pn. „Budowa Skateparku i miasteczka rowerowego przy ul. Piastów Śląskich w Mysłowicach”.

III edycja właśnie się rozpoczyna. Od 1 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15. rok życia i ma pomysł na realizację zadania na terenie swojego miasta może złożyć formularz zgłoszeniowy. Formularz można składać: listownie na adres: Urząd Miasta Mysłowice, 41-400 Mysłowice, ul. Powstańców 1 z adnotacją na kopercie „Mysłowicki Budżet Obywatelski” (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Mysłowice); osobiście w Urzędzie Miasta Mysłowice, w Kancelarii Ogólnej Urzędu; drogą elektroniczną, na adres mbo@myslowice.pl, w formie skanów oryginalnych i podpisanych dokumentów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie MBO oraz w 33 punktach MBO na terenie miasta.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja złożonych propozycji zadań, publikacja list oraz głosowanie na zadania.

Pełny Regulamin Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego znaleźć można tutaj.

IW

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe