Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Prezydent na Piasku. Odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami

  • 7.03.2018, 10:56
Prezydent na Piasku. Odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami
6 marca prezydent Edward Lasok spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Piasek. Było to kolejne z cyklu spotkań z dzielnicach, który rozpoczął się 12 lutego i potrwa do 26 marca.

Po podsumowaniu przez prezydenta ubiegłego roku i omówieniu planów na 2018, mieszkańcy, którzy przyszli do szkoły sportowej przy ul. Gwarków mogli zadawać pytania. Pytano o planowany remont torowiska tramwajowego, odbudowę zabytkowego pałacyku w Parku Zamkowym i żwirowe alejki w tym samym parku – czy można będzie zmienić tę wyjątkowo niewygodną nawierzchnię na bardziej przyjazną pieszym. Jakiekolwiek modyfikacje w zmodernizowany park będą możliwe dopiero po 5 latach od zakończenia remontów. Takie są wymogi dotyczące inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych – usłyszeli w odpowiedzi. Termin ten upływa w 2018 roku.

Mieszkańców interesowały także losy terenów pokopalnianych. Prezydent poinformował, że w pierwszej połowie tego roku powinny zakończyć się procedury związane z przejęciem przez miasto wieży szybu Sas.

Kolejnym poruszonym tematem były problemy najemców Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej związane z wykupem mieszkań. Prezydent zobowiązał się, że zorganizuje spotkanie mieszkańców z przedstawicielami spółki, na którym omówione zostaną powody, dla których spółka wstrzymuje sprzedaż.

 

Najbliższe spotkania prezydenta w dzielnicach odbędą się 7 marca w Szkole Podstawowej nr 1 (dzielnica Szopena-Wielka Skotnica), 8 marca w szkole w Krasowach, 12 marca w szkole w Morgach, 13 marca w domu katechetycznym w dzielnicy Ławki, 15 marca w dzielnicy Stare Miasto w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Wszystkie spotkania zaczynają się o godz. 18.00.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe