Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Co z inicjatywą lokalną? Ciągle nie ma decyzji w sprawie wyboru zadań

  • 7.03.2018, 15:54 (aktualizacja 07.03.2018 15:57)
Co z inicjatywą lokalną? Ciągle nie ma decyzji w sprawie wyboru zadań W poprzednich latach w ramach inicjatywy powstał m.in. plac zabaw na Piasku
Tylko cztery spośród czternastu złożonych wniosków w ramach inicjatywy lokalnej uzyskało pozytywną ocenę urzędowej komisji. Zaakceptowane zadania czekają na decyzję prezydenta. Wykonane zostanie tylko jedno z nich.

Inicjatywa lokalna funkcjonuje w Mysłowicach od 2015 roku. Polega ona na wspólnym zaangażowaniu grupy mieszkańców i miasta w przedsięwzięcia, które mają zmienić ich najbliższe otoczenie. Każda ze stron bierze na siebie część zadania: wkład pracy, narzędzia, pieniądze, przygotowanie terenu, wykonanie projektu. Dzięki inicjatywie lokalnej do tej pory powstało w Mysłowicach m.in. kilka placów zabaw. Każdego roku realizowanych było kilka zadań.

Do końca lipca zeszłego roku można było składać wnioski o inicjatywę lokalną. Mysłowiczanie zgłosili 14 pomysłów, które chcieli zrealizować z pomocą miasta. Ich łączna wartość to 900 tys. zł. Były to: organizacja jarmarku oraz śniadania wielkanocnego w dzielnicy Bończyk dla osób samotnych i potrzebujących, modernizacja ogrodu i placu zabaw na terenie Przedszkola nr 8, stworzenie w szkole i na boisku przy szkole sportowej gier podwórkowych, organizacja obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, szkolenia dla kadry zarządzającej oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych, wykonanie placu zabaw przy ul. Brzezińskiej, zamalowanie bazgrołów na pomniku czołgistów w Brzęczkowicach oraz organizacja pikniku. Kolejne wnioski dotyczyły budowy piramidy linowej na placu zabaw w Brzęczkowicach, zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 11, remontu sali szkolnej w Szkole Podstawowej nr 14, promocji i organizacji wolontariatu, stworzenia w I LO studia dziennikarsko-filmowego, remontu ul. Szabelnia oraz rozbudowy urządzeń do street workout w dzielnicy Stare Miasto.

Decyzja o tym, które zadania zostaną wykonane w 2018 roku miała zapaść w IV kwartale 2017, jednak nie zapadła do dnia dzisiejszego. Wnioskodawcy nie mają z urzędu żadnej informacji czy otrzymają wsparcie, czy nie. Nie wiedzą nawet, czy ich zadanie przeszło wstępną ocenę. Na wiadomości czeka m.in. organizator jarmarku wielkanocnego, który odbędzie się już za niecałe trzy tygodnie.

Tymczasem, jak dowiadujemy się w ratuszu, komisja, która oceniała wnioski zaakceptowała tylko cztery zadania. - Jedno z nich zostanie wybrane do realizacji – informuje Anna Górny z Zespołu Prasowego UM Mysłowice. Decyzja należy do prezydenta.

Zadania, które zostały pozytywnie ocenione przez komisję to: Tajemniczy ogród – łączy pokolenia na terenie SP nr 11 na kwotę 19440 zł, modernizacja ogrodu i placu zabaw Przedszkola nr 8 na kwotę 84300 zł, Tradycja a nowoczesność, czyli jak ciekawie spędzić czas – szkoła sportowa na kwotę 20560 zł oraz budowa Piramidy Linowej na placu zabaw na Brzęczkowicach przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na kwotę 38500 zł.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe