Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli

  • 7.03.2018, 17:50
Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli Pixabay
5 marca rozpoczęła się rekrutacja do mysłowickich przedszkoli. W miejskich placówkach dla dzieci przygotowano ponad 2200 miejsc, w tym blisko 700 dla maluchów rozpoczynających dopiero przygodę z przedszkolem.

W rekrutacji biorą udział tylko te dzieci, które po raz pierwszy pójdą po przedszkola. Rodzice przedszkolaków kontynuujących naukę musieli tylko złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Na złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola – a wybrać można maksymalnie trzy placówki - rodzic ma czas do 20 marca. Kryteria decydujące o pierwszeństwie przyjęcia zamieszkiwanie na terenie Mysłowic, wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata lub jego rodziców lub rodzeństwa, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie i objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Do 3 kwietnia komisja zweryfikuje, czy kandydaci na przedszkolaków spełniają warunki i kryteria. 4 kwietnia listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym zostaną podane do publicznej wiadomości. W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne uzupełniające. Kryteria drugiego etapu naboru reguluje uchwała Rady Miasta Mysłowice.

W roku szkolnym 2018/2019 w przedszkolach prowadzonych przez gminę są 2224 miejsca, przedszkola niepubliczne mają ich 425, a przedszkola publiczne prowadzone przez osoby fizyczne – 230. Razem daje to liczbę 2879 miejsc. To dokładnie tyle samo ile w poprzednim roku szkolnym. Z tego na nowych przedszkolaków w gminnych przedszkolach czekają 682 wolne miejsca.

Największym przedszkolem prowadzonym przez miasto Mysłowice jest Przedszkole nr 12 przy ul. Prusa, które swoją opieką obejmuje 250 wychowanków. Natomiast najmniejszym przedszkolem są Przedszkole nr 3 przy ul. Wały i 19 w Dziećkowicach, gdzie uczy się po 50 wychowanków.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe