Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Pociechy odkrywają świat muzyki i plastyki

  • 8.03.2018, 15:38 (aktualizacja 08.03.2018 15:39)
Pociechy odkrywają świat muzyki i plastyki
Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkania Klubu 100 Pociech. Każda sobota marca to przedpołudniowe zajęcia dla maluchów, a w przedostatni poniedziałek miesiąca odbędą się warsztaty marzycielsko-plastyczne.

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla dzieci 0-4 lat prowadzone metodą Edwina E. Gordona, polegające na zabawie i improwizacji. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Zajęcia umuzykalniające „Maluchy są dźwięczne” odbędą się 10 i 24 marca o godz. 10.00. Koszt: 25 zł (dziecko+rodzic).

Sensoplastyka® – elementy to zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, w których uczestniczą prawie wszystkie zmysły. Raj dla maluchów, bo można legalnie i do woli się brudzić. Jakie są korzyści? Uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych. Zajęcia prowadzone są zgodnie z Zasadami Pracy Metody Sensoplastyka® i odbędą się 17 marca o godz. 10.00. Cena: 25 zł (dziecko+rodzic).

Brzuchem do góry to marzycielsko-plastyczne warsztaty o tym, jak wygląda świat z leniwej perspektywy. Uczestnicy będą rozmawiać o odpoczywaniu, leniuchowaniu, leżeniu na brzuchu. Zobaczą na fotografiach, jak wygląda niebo z różnych perspektyw i w różnych porach dnia, czy roku. Stworzą także swoje własne niebo. A gdy namalowane farbami niebo będzie schnąć poczytają książkę „Brzuchem do góry” wraz z jej autorką – Urszulą Palusińską. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci mających minimum 5 lat i odbędą się 19 marca o godz. 17.00. Wstęp: 20 zł/osoba.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe