Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Przejdą Ekstremalną Drogę Krzyżową

  • 9.03.2018, 15:15 (aktualizacja 09.03.2018 15:17)
Przejdą Ekstremalną Drogę Krzyżową Fot. arch. EDK 2017
16 marca mysłowiczanie wyruszą na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru będą dwie trasy o długości 32 i 43 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na przejściu w milczeniu nocą trasy liczącej kilkadziesiąt kilometrów. Parafianie z naszego miasta po raz drugi będą mogli zmierzyć się z tym wyzwaniem. Do przejścia będą dwie trasy: Trasa św. Jana Chrzciciela i Trasa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda.

Trasa św. Jana Chrzciciela mierzy 42 kilometry. Rozpoczyna się w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku i prowadzi przez wszystkie parafie dekanatu mysłowickiego. Ostatnia stacja zlokalizowana będzie przy kapliczce św. Jana Chrzciciela przy ul. Grunwaldzkiej.

Trasa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda jest krótsza od pierwszej o 11 kilometrów, pokrywa się z trasą św. Jana Chrzciciela do VII stacji EDK przy kościele w Kosztowach. Ta trasa przebiega przez Janów, Morgi, Wesołą, Ławki, Krasowy, Kosztowy, Brzezinkę, Brzęczkowice, a kończy się także przy kapliczce.

EDK rozpocznie się o godzinie 20.00 od mszy św. w kościele na Bończyku.

Szczegółowy opis tras i pozostałe informacje na temat EDK można zleźć na stronie https://www.edk.org.pl.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe