Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

W ZSO trwa tydzień lekcji o wodzie

  • 12.03.2018, 13:53
W ZSO trwa tydzień lekcji o wodzie
W Zespole Szkół Ogólnokształcących w poniedziałek rozpoczęła się akcja edukacyjna pt. „Skąd się bierze woda w kranie”. Przez cały tydzień uczniowie „Kościuszki” będą brali udział w lekcjach pokazowych, prelekcjach, prezentacjach filmów poświęconych wodzie.

Głównym patronem tygodnia lekcji o wodzie jest Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA, które dostarcza wodę do 3,5 mln mieszkańców Aglomeracji Śląskiej, w tym do Mysłowic. Akcja jest współorganizowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach.

- Jest mi niezwykle miło, że nasze zaproszenie i ten projekt spodobał się zarówno GPW jak i MPWiK-owi, że przyjęliście nasze zaproszenie i wspieracie nas państwo w tym projekcie edukacyjnym, którego tytuł wydaje się pewnym banałem - „Skąd się bierze woda w kranie”. Przechodzimy nad tym do porządku dziennego, nie sądzę abyśmy się nad tym kiedykolwiek głębiej zastanawiali skąd ta woda się bierze, jak to działa, jakie są mechanizmy, które doprowadzają wodę do naszych kranów – mówiła podczas spotkania inauguracyjnego dyrektor ZSO Dorota Konieczny-Simela.

Uczniowie znajdą odpowiedź na tytułowe pytanie poznając wirtualnie dzięki ekspertom GPW Zakład Uzdatniania Wody w Goczałkowicach, będą mieli okazję zobaczyć żywe ryby drapieżne z Jeziora Goczałkowickiego, czy wziąć udział w lekcjach pokazowych z geografii i biologii na temat wody. - Zobaczymy geografię trochę z innej perspektywy, bo wydaje mi się, że woda wpisuje się naszą rzeczywistość w sposób niewiarygodny, aczkolwiek bardzo niedoceniany – mówiła dyrektor Dorota Konieczny-Simela. W poniedziałek młodzież mogła także zobaczyć film „Przedszkolaki o wodzie” i spotkać się z jego autorką oraz być świadkiem wystrzałowych eksperymentów z wodą. W szkole otwarto również wystawę prac na temat wody.

Projekt edukacyjny zakończy się w piątek debatą oxfordzką pt. „Pić czy nie pić wodę z kranu”. Swój udział w debacie zapowiedzieli m.in. prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Łukasz Czopik, poseł Wojciech Król, prezydent Edward Lasok i prezes MPWiK Mysłowice Przemysław Gardoń.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe