Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Joanna Frysztacka rezygnuje z mandatu radnej. Została rzecznikiem prasowym urzędu miasta

  • 15.03.2018, 15:26 (aktualizacja 15.03.2018 16:14)
Joanna Frysztacka rezygnuje z mandatu radnej. Została rzecznikiem prasowym urzędu miasta
Nowym rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta Mysłowice została Joanna Frysztacka, mysłowiczanka pełniąca dotychczas funkcję radnej klubu My To Mysłowice w Radzie Miasta Mysłowice. Radna wygrała konkurs na to stanowisko.

Frysztacka ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk o Ziemi o specjalizacji Meteorologia oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w zakresie zarządzania i marketingu. Do tej pory pracowała w prywatnej firmie jako koordynator ds. marketingu. Od 2014 roku pełniła również funkcję radnej w mysłowickiej Radzie Miasta. Obejmując stanowisko rzecznika prasowego z funkcji tej będzie musiała zrezygnować.

Do najważniejszych zadań zespołu, którym pokieruje Joanna Frysztacka jest przygotowywanie odpowiedzi na publikacje prasowe oraz audycje radiowe i telewizyjne, współorganizowanie konferencji prasowych, współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi urzędu w celu przygotowania materiałów prasowych promujących miasto oraz bieżąca redakcja i aktualizacja strony internetowej urzędu.

„Podczas testu merytorycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej kandydat wykazał się odpowiednim przygotowaniem do wykonywania obowiązków na stanowisku Rzecznika Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta oraz uzyskał największą ilość punktów” - czytamy w uzasadnieniu wyboru Joanny Frysztackiej na to stanowisko.

A tak sama radna komentuje swój wybór: - Zawsze zależało mi na tym, żeby mieszkańcy mieli bieżące, rzetelne informacje na temat funkcjonowania miasta i tego, co się w nim dzieje. Miałam wiele własnych pomysłów, a przede wszystkim spojrzenie z naszej - mieszkańców - strony. I wiem, co jest potrzebne i czego oczekujemy. Jako radna nie miałam możliwości wpływu na to. Polityka nie pozwala robić tego, na czym mi zależy. Myślę, że podjęty krok, jakim było staranie się o stanowisko rzecznika prasowego UM Mysłowice, pozwoli na utrzymanie zaufania, jakim mieszkańcy obdarzyli mnie w 2014 roku, gdyż w taki sposób będę mogła efektywniej działać w tej sferze, na której się znam. Jeśli ktoś uważnie śledził moje poczynania wie, że udało mi się wpłynąć na kilka rzeczy w zakresie komunikacji, ale jest jeszcze wiele obszarów do zagospodarowania i ulepszenia. I wierzę, że całe moje dotychczasowe doświadczenie pozwoli to wykonać najlepiej, jak się da.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iti
Iti 16.03.2018, 08:42
Pastuszka atakował Lasoka - został wice i zaczął wychwalać, Fryszczacka podobnie - i jest rzecznikiem, a Tomanek? Niby wspierał konkurenta a potem został "niezależnym" wice szefem Rady Miasta i zdycyplinowanie robi robotę nawet w terenie. Edward Lasok potrafi działać skutecznie :)
Zosia
Zosia 15.03.2018, 16:24
Proszę pamiętać, że wraz z podjęciem funkcji rzecznika prasowego kończy się politykowanie

Pozostałe