Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Charytatywny Jarmark Wielkanocny odbędzie się na Bończyku

  • 16.03.2018, 15:12
Charytatywny Jarmark Wielkanocny odbędzie się na Bończyku
Już w przedostatni weekend tego miesiąca na Bończyku poczuć można będzie atmosferę Wielkanocy. 24 i 25 marca na placu św. Jana Pawła II odbędzie się charytatywny jarmark.

Po ubiegłorocznym udanym debiucie, organizatorzy - Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice - po raz drugi zapraszają mieszkańców dzielnicy i całego miasta na to wydarzenie. Formuła imprezy została poszerzona o strefę rodzinną, w której w sobotę pod okiem animatorów będzie można wykonać palmy wielkanocne oraz stroiki. W niedzielę do strefy rodzinnej na spotkanie zatytułowane „Nauka czy Magia?” zaprosi Doświadczalnia. - Zbadamy właściwości jajek wielkanocnych i przetestujemy wodę na śmigusa-dyngusa. Wykonamy sztuczki z magicznymi piłeczkami, linami i zajrzymy do skarbonki bez dna – wyliczają organizatorzy. Tego dnia

także będzie okazja do samodzielnego wykonania stroików wielkanocnych, wystąpią też grajkowie JKM Jana III Sobieskiego, czyli członkowie Zespołu Muzyki Dawnej Canta. W bezpośrednim sąsiedztwie strefy rodzinnej zlokalizowana będzie wystawa zwierząt hodowlanych – bażantów, królików, kaczek itd.

Ale jarmark to przede wszystkim stoiska i wszystko to, co na nich będzie można kupić. Nie zabraknie produktów do wypełnienia koszyka wielkanocnego, świątecznych wypieków i potraw. Będą tradycyjne świąteczne wędzonki i swojskie wyroby, żurek, barszcz biały, zupa chrzanowa, biała kiełbasa. Nie zabraknie dekoracji do wnętrz i na świąteczny stół, rękodzieła, upominków.

A na zakończenie jarmarku w kościele na Bończyku o godz. 17.30 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu mysłowickich chórów.

Całkowity dochód z jarmarku organizatorzy przeznaczą na cele charytatywne - organizację śniadania wielkanocnego dla samotnych, wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci z rodzin potrzebujących i pomoc osobom starszym oraz organizację świetlicy socjoterapeutycznej im. Świętej Rodziny.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe