Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Pokaz ratownictwa lodowego na Słupnej

  • 19.03.2018, 12:18 (aktualizacja 19.03.2018 13:25)
Pokaz ratownictwa lodowego na Słupnej
Chociaż ta zima dobiega już końca, to taka wiedza może przydać się zawsze. W poniedziałek strażacy z komendy PSP w Mysłowicach zorganizowali dla przedszkolaków i uczniów pokaz ratownictwa lodowego. Wpajali najmłodszym jak udzielić pomocy osobie, pod którą zarwał się lód.

Pokaz odbył się na terenie kąpieliska Słupna. - Zamierzamy zaprezentować jak wygląda ratownictwo wodno-lodowe, jak należy się zachowywać na takich zamarzniętych zbiornikach, jak postępować w przypadku, gdy będziemy widzieli, że ktoś wpadł do wody, albo jak ma zachować się osoba, która do wody wpadnie – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski.

Podobne ćwiczenia strażacy z mysłowickiej komendy organizują cyklicznie na Hubertusie. Tym razem przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprosili na pokaz dzieci i młodzież. - Chcemy podkreślić, że jeżeli są świadkami takiego wypadku, to najlepszą i najszybszą pomocą jest szybkie wezwanie służb ratowniczych – dodaje Wojciech Chojnowski.

Strażacy tym razem uczyli innych, ale sami także regularnie uczestniczą w ćwiczeniach, podczas których doskonalą swoje umiejętności i ujednolicają standardy ratownictwa lodowego. Jeszcze w tym tygodniu na Hubertusie odbędą się kolejne już ćwiczenia grupy specjalistycznej, która będzie szkolić strażaków z całego województwa śląskiego.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe