Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Gmina Rakoniewice partnerem Mysłowic

  • 4.04.2018, 13:11
  • mat. nadesłany
Gmina Rakoniewice partnerem Mysłowic
W Centralnym Muzeum Pożarnictwa (CMP) 4 kwietnia br. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Mysłowicami a gminą Rakoniewice, gdzie mieści się Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa (WPM), które od 1995 roku jest Oddziałem Zamiejscowym mysłowickiego CMP.

Podpisanie umowy odbyło przy okazji otwarcia wystawy „Cóż powiedzieć..., żal odjeżdżać... Z Janem Pawłem po wsze czasy”. Do Mysłowic przyjechała delegacja z Rakoniewic w składzie: Gerard Tomiak - burmistrz Rakoniewic, Krzysztof Krawczyk - przewodniczący rady miejskiej, skarbnik gminy Teresa Kmiecik i Hubert Koler - kierownik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa.

Współpraca polegać będzie na podejmowaniu działań w dziedzinie kultury i edukacji takich jak nawiązanie kontaktów pomiędzy placówkami oświatowymi, wymiana dzieci i młodzieży, współpraca nauczycieli oraz organizacja wspólnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Strony zobowiązały się do inicjowania wydarzeń wychodzących naprzeciw potrzebom osób starszych, w szczególności dotyczących przeciwdziałania samotności, zapewnienia możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego oraz ich aktywizacji.

W ramach pamięci i upowszechniania historii pożarnictwa nawiązywane będą stałe kontakty pomiędzy CMP i WMP. Gminy będą również pielęgnować pamięć i upowszechniać wiedzę o historii Mysłowic i gminy Rakoniewice oraz o historii Śląska i Wielkopolski, których są częścią. Ponadto wspierane będą kontakty pomiędzy przedsiębiorcami, instytucjami kulturalnymi oraz organizacjami społecznymi z terenu obydwu gmin.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe