Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wymieniają się doświadczeniami z innymi miastami

  • 5.04.2018, 17:32
  • mat. prasowe
Wymieniają się doświadczeniami z innymi miastami
Mysłowice są jednym z 34 miast, które zakwalifikowały się do Grupy Wymiany Doświadczeń (GWD) w ramach projektu pn. „Przygotowanie koncepcji Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP)” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 5 kwietnia spotkanie grupy odbyło się w Mysłowicach.

System Monitorowania Usług Publicznych jest unikalnym przedsięwzięciem i ma powstać do końca 2020 roku (obecnie realizowany jest I etap projektu, planowany jest jeszcze II oraz III etap). Jego celem jest stworzenie kompleksowego, publicznie dostępnego systemu służącego do monitorowania usług publicznych pod kątem ich ilości, jakości, dostępności oraz efektywności kosztowej. W praktyce oznacza to, że miasta wspólnie będą projektować rozwiązania, dzięki czemu usługi oferowane przez instytucje miejskie będą wykonywane szybciej oraz taniej.

GWD, które wchodzą w skład systemu, monitorują następujące obszary: podatki i opłaty lokalne, zarządzanie nieruchomościami, drogownictwo i transport, ochrona środowiska, inwestycje i budownictwo, geodezja i kartografia. Mysłowice w ramach Grupy Wymiany Doświadczeń monitorują obszar podatków i opłat lokalnych. Celem GWD jest pozyskiwanie informacji, testowanie rozwiązań oraz wymieniana doświadczeń i tzw. dobrych praktyk. Działania podejmowane w Mysłowicach są oceniane oraz powyrównywane na tle innych miast, które biorą udział w GWD.

Grupa rozpoczęła swoją pracę we wrześniu 2017 roku i odbywała cykliczne spotkania w poszczególnych miastach. Podczas spotkania, które odbyło się w Mysłowicach 5 kwietnia br. omówione zostało ustalanie i pobieranie opłat i podatków lokalnych, a także polityka podatkowa dla rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Związku Miast Polskich, a także przedstawiciele urzędów miast z Rzeszowa, Będzina, Jaworzna, Wyszkowa oraz Krakowa.

mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe