Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Mysłowice pomogą schudnąć mieszkańcom

  • 5.04.2018, 14:06 (aktualizacja 05.04.2018 14:27)
Mysłowice pomogą schudnąć mieszkańcom Pixabay
Rozpoczęła się rekrutacja do II edycji programu Mysłowicka Grupa Wsparcia dla Osób z Otyłością. Program będzie oferował m.in. konsultacje z dietetykiem, lekarzem, trenerem jak również szeroki wachlarz zajęć ruchowych.

Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych wśród uczestników projektu, zwiększenie ich aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków przepływu i wymiany informacji oraz doświadczeń związanych z problemami i trudnościami, z którymi na co dzień spotykają się ludzie otyli.

Każda osoba, która zakwalifikuje się do programu na początku weźmie udział w indywidualnych konsultacji dietetycznych, polegających na przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego, ułożeniu ogólnego indywidualnego planu żywieniowego, ułożenie diety na minimum 7 dni oraz wykonanie analizy składu ciała.

Planowane jest także stworzenie grupy wsparcia dla uczestników i przeprowadzenie spotkań grup wsparcia z dietetykiem, podczas których uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Tematami spotkań będą między innymi: jak walczyć z otyłością, normy żywienia, zasady prawidłowego żywienia, substancje i środki dodawane do żywności, zasady czytania etykiet na produktach spożywczych oraz choroby żywieniowozależne.

Program przewiduje również grupowe spotkania z wykwalifikowanym trenerem, które będą miały charakter teoretyczno-praktyczny (jak dobierać ćwiczenia, jak ćwiczyć żeby schudnąć). Ponadto planuje się organizację warsztatów kulinarnych, podczas których uczestnicy będą mogli we własnym gronie omówić swoje kulinarne doświadczenia i problemy związane ze zdrowym gotowaniem.

Każdy uczestnik otrzyma karnet do klubu fitness. W ramach treningów interpersonalnych przewiduje się stworzenie indywidualnego planu treningowego dla każdego uczestnika. Dodatkowo w ramach działania planuje się zorganizowanie zajęć grupowych oraz funkcjonalnych z trenerem.

 

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Mysłowic w wieku od 30 do 60 lat, którzy mają potwierdzoną otyłość bez względu na płeć i status społeczny. W projekcie będzie mogło wziąć udział nie więcej niż 15 osób, dlatego warto pospieszyć się z wypełnieniem i przesłaniem formularza zgłoszeniowego. Termin składania formularzy upływa 16 kwietnia.  Formularz i regulamin rekrutacji i uczestnictwa można pobrać poniżej.

Program jest finansowany ze środków miasta Mysłowice, na ten cel urząd miasta zabezpieczył blisko 50 tys. zł.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuba
Kuba 28.06.2018, 13:07
Dobrze, że ktoś myśli o organizowaniu takich akcji. Otyłość nie jest niestety niczym dobrym dla zdrowia. Ja sam miałem z tym problem i skutecznie schudłem dopiero z cateringiem dietetycznym WygodnaDieta. Jeśli już uda się komuś schudnąć musi mieć jednak na uwadze, że wtedy nadal trzeba trzymać się odpowiednich nawyków.

Pozostałe