Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Żelazne gody Heleny i Józefa

  • 7.04.2018, 16:03
  • das
Żelazne gody Heleny i Józefa
Państwo Józef i Helena Tlałka z Brzezinki obchodzą piękny jubileusz małżeński, 65-lecie wspólnej drogi, czyli żelazne gody.

Z tej okazji małżonków odwiedził prezydent Edward Lasok i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Nowakowska–Mazelon, którzy złożyli życzenia kolejnych szczęśliwych lat i kolejnych małżeńskich jubileuszy.

Małżonkowie są w świetniej kondycji, uśmiechnięci, radośni i pełni humoru. Urodzili się w 1933 roku w Mysłowicach, są równolatkami, mają po 85 lat. Pani Helena pochodzi ze Słupnej, a jej mąż z Brzezinki. Ślub wzięli 4 kwietnia w Brzęczkowicach, w parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Pani Helena pracowała w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, a potem jeszcze dorabiała w kawiarni na Wesołej. Jej mąż Józef jest emerytowanym górnikiem kopalni „Wesoła”. Wychowali dwoje dzieci, syna Grzegorza i córkę Halinę, mają troje wnucząt i troje prawnucząt.

Pani Helena zawsze była społeczniczką, działała, pomagała, wspierała. Dbała o potrzeby ludzi, o miasto, udzielała się przez wiele lat w Lidze Kobiet. W latach 1972-76 była też radną miejską i jako radna wiele działała na rzecz swojej dzielnicy.

 

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe