Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Gorąca sobota. Mysłowiccy strażacy mają ręce pełne roboty

  • 7.04.2018, 20:23
Gorąca sobota. Mysłowiccy strażacy mają ręce pełne roboty
Sobotnia służba strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach nie przebiega spokojnie. Pożar garażu, płonące trawy, wybuch butli z gazem – to interwencje, do których wzywani byli już dzisiaj funkcjonariusze PSP.

Rano strażacy zostali wezwani do pożaru pustostanu garażu, kolejne zgłoszenia dotyczyły pożarów traw przy ul. Szabelnianej i 3 Maja.

- Przy ul. 3 Maja właściciele zagrożonych domów wraz ze strażakami starali się ratować swój majątek gasząc zbliżający się ogień podchodzący pod ich zabudowania. Pożary zagrażały budynkom mieszkalnym, na szczęście udało się je ugasić i nie doszło do większych strat za wyjątkiem spalonych pól - relacjonuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski.

Wczesnym wieczorem strażacy wrócili z pożaru wózka widłowego, do jakiego doszło na terenie jednej z firm. - Na skutek pożaru doszło do wybuchu 11-kilogramowej butli z gazem zabudowanej na wózku widłowym, element mocujący butlę, na skutek wybuchu i rozerwania butli, został wystrzelony w powietrze i spadł na dach sąsiedniego budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało a pożar został szybko ugaszony – informuje Wojciech Chojnowski.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe