Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Młodzi Amadeusze w Bibliotece Śląskiej

  • 9.04.2018, 15:06 (aktualizacja 09.04.2018 15:49)
  • das
Młodzi Amadeusze w Bibliotece Śląskiej
W sali „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbył się XII koncert galowy kolejnej edycji festiwalu „Młody Amadeusz”. W gronie festiwalowych laureatów znalazło się aż 23 uczestników z mysłowickiego Ogniska Muzycznego.

Organizatorem festiwalu jest zarząd Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz” z Mysłowic, impreza odbyła się pod honorowymi patronatami posła na Sejm RP Wojciecha Króla oraz dyrektora Biblioteki Śląskiej Jana Malickiego. Partnerem projektu jest Biblioteka Śląska.

W festiwalowych zmaganiach udział wzięło 120 młodych muzyków z województwa śląskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie i grze na instrumentach 17 marca podczas przesłuchań w MDK w Katowicach Giszowcu. Jury w składzie dr hab Iwona Bańska i dr Grażyna Darłak (wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach) wytypowało do koncertu 31 laureatów i przyznało 13 wyróżnień. Właśnie tych laureatów usłyszeliśmy 7 kwietnia w Bibliotece Śląskiej.

Z mysłowickiego Ogniska Muzycznego laureatami festiwalu zostało aż 23 uczestników: Marta Opała – skrzypce, Marlena Dittrich – fortepian, Amelia Zaisz – śpiew, Marta i Anna Kurek – duet fortepianowy, Julia Gadomska – fortepian, Maja Wasińska – fortepian, Aleksandra Bryk – gitara, Julia Skrzypczyk – fortepian, Marta Bajor – flet, Dominika Bryk – fortepian, Jagoda Bilewicz – śpiew, Julia Muller – skrzypce, Marta Szymańska – flet, Dominika Centner – fortepian, Zofia Anton – śpiew, Sonia Adamik – skrzypce, Weronika Piechulek – fortepian, Natalia Szymańska – śpiew, Tomasz Sikora – fortepian, Monika Chwila – gitara.

Aby tak świetnie przygotować uczniów do festiwalu, potrzeba ogromu pracy zarówno nauczycieli jak i samych wykonawców i ich rodziców, którym za ten wkład w sukces podziękowali organizatorzy oraz poseł Król i dyrektor biblioteki Jan Malicki. Na zakończenie uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i płyty z muzyką klasyczną.

das

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe