Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Bezpłatne badanie pamięci w Zielonym Zakątku w Mysłowicach

  • 10.04.2018, 09:33 (aktualizacja 10.04.2018 09:47)
  • mat. prasowe
Bezpłatne badanie pamięci w Zielonym Zakątku w Mysłowicach Pexels
Śląskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie oraz Dom Seniora Zielony Zakątek zapraszają na bezpłatne badanie pamięci dla osób powyżej 55. roku życia. Już w najbliższą sobotę specjaliści z kliniki neurologii w Ligocie, psychologowie oraz neurologopeda będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących sprawności pamięci. Wszyscy chętni mogą skorzystać również z możliwości zwiedzenia mysłowickiej placówki, która uznawana jest za jeden z najnowocześniejszych w Polsce domów seniora.

W sobotę, 14 kwietnia, specjaliści z Zielonego Zakątka oraz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego z Katowic Ligoty, przez 6 godzin będą do dyspozycji osób chcących poznać swój stan zdrowia w zakresie oceny sprawności pamięci. Początek dnia otwartego o godzinie 10.00, planowane zakończenie ok. godz. 16.00.

- Celem zorganizowanego przez nas Dnia Otwartego jest poprawa dostępu do przesiewowych badań sprawności pamięci – wyjaśnia Grzegorz Derejczyk, dyrektor Domu Seniora Zielony Zakątek w Mysłowicach. Jak wynika z raportu NIK (https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-opiece-nad-chorymi-na-alzheimera.html) w Polsce niespełna 15 proc. osób chorych na otępienie miało badanie pamięci wykonane w poradniach lekarzy ogólnych – dlatego też chcemy zmienić te statystyki, udostępniając Zielony Zakątek wszystkim tym, którym zależy na utrzymaniu pamięci w najlepszej formie.

Badania pamięci przeprowadzone w Domu Seniora Zielony Zakątek w Mysłowicach są całkowicie bezpłatne. Ocena zostanie oparta o testy neuropsychologiczne funkcji poznawczych wykonywane przez psychologów zajmujących się na co dzień badaniem osób w starszym wieku. Co ważne, każdy badany może dodatkowo skorzystać z badania stężenia poziomu cukru oraz ciśnienia krwi.

– Oprócz tych badań, zapraszamy wszystkich chętnych do zobaczenia naszego ośrodka, w którym starsze osoby mogą liczyć zarówno na stałą opiekę, jak też turnusy czasowe np. po przebytych operacjach, gdzie opieka lekarska i rehabilitacja dostępne na miejscu pozwalają w krótkich czasie powrócić do pełnej sprawności. A już tak zupełnie prywatnie, zachęcam do spróbowania pysznych przekąsek i napojów przygotowanych przez naszego szefa kuchni, który na co dzień przygotowuje posiłki naszym podopiecznym – zaprasza dyrektor Derejczyk.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu 533-815-885 oraz na stronie internetowej www.zielonyzakatek.proaltum.pl

 

Dom Seniora Zielony Zakątek mieści się przy ul. Plebiscytowej 88D (dzielnica Krasowy), dojazd komunikacją autobusami 44, 77, 219.

mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe