Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Ul. Konopnickiej. Kiedy koniec remontu?

  • 10.04.2018, 16:22 (aktualizacja 10.04.2018 16:26)
Ul. Konopnickiej. Kiedy koniec remontu?
Najpierw miał być wrzesień 2017, potem koniec roku, teraz Urząd Miasta Mysłowice podaje nowy termin zakończenia przebudowy ul. Konopnickiej. Czy faktycznie uda się wyremontować drogę do końca czerwca?

Ul. Konopnickiej, która łączy Krasowy z Laryszem, przed remontem była jedną z najbardziej zniszczonych dróg w Mysłowicach. Przetarg na jej modernizację został rozstrzygnął w 2016 roku. Wykonawca, przed wykonaniem robót drogowych, musiał opracować projekt i uzyskać wszelkie pozwolenia. Prace budowlane w terenie miały się rozpocząć wiosną 2017, jednak termin ten przesunął się z powodu formalności związanych z własnością gruntów. Roboty drogowe ruszyły w lipcu 2017 i – jak podawał urząd miasta – miały potrwać do końca września tego samego roku.

Nieoczekiwanie pojawiły się jednak kolejne trudności - podczas robót wykryto pustki pokopalniane (płytkie wyrobiska). - W związku z tym już w sierpniu tego roku przygotowaliśmy dokumentację dotyczącą istniejących szkód górniczych i przesłaliśmy ją do Polskiej Grupy Górniczej S. A. Naszym celem jest podpisanie ugody, którą planujemy zrealizować jeszcze w tym roku. Po uzyskaniu środków wyrobiska zostaną wypełnione i inwestycja będzie mogła być zakończona – informowała w październiku 2017 Anna Górny z Zespołu prasowego Urzędu Miasta Mysłowice. Termin zakończenia inwestycji szacowano wówczas na koniec 2017 roku.

Jest kwiecień, ugoda z PGG nie została jeszcze podpisana, a szkody górnicze nie zostały zlikwidowane. - Jesteśmy w trakcie procedury zawarcia stosownej umowy – informuje rzecznik prasowy urzędu Joanna Frysztacka. - W ramach porozumienia 100-procentowy zwrot poniesionych nakładów będzie miał miejsce po realizacji zadania - dodaje Frysztacka. Urząd musi więc na razie z własnych środków wykonać odwierty i wypełnić pokopalniane pustki, aby następnie móc dokończyć remont. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z kwoty 3,5 mln zł pomocy finansowej przyznanej Mysłowicom w lutym br. przez Śląsko-Zagłębiowską Metropolię. Początkowo cała kwota miała być wykorzystana na remont ul. 3 Maja, ale później Mysłowice poprosiły o rozbicie jej na dwa zadania, na co Zgromadzenie Metropolii zgodziło się na sesji 27 marca.

Po wykonaniu odwiertów i wypełnieniu pustek na ul. Konopnickiej zostaną do wykonania częściowe roboty drogowe (chodniki, wjazdy) oraz warstwa ścieralna nawierzchni. Zaawansowanie prac jest na poziomie 80 procent – informuje urząd miasta. Urzędnicy przewidują, że wszystkie prace powinny zakończyć się 30 czerwca tego roku.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 13.06.2018, 18:48
Blagam wyremontujcie ulicemoniuszki w myslowicach latanie dziur nic nie daje robi sie tyłko halas brak chodnika ina dodatek ten duzy ruch pomoc
Ktoś
Ktoś 11.04.2018, 09:45
Przyjedzcie na Janowską i Tysiąclecia tu dobiero jest burdel, robią chodnik po odu stronach jednocześnie, ktoś kto to planowała chyba nie ma mózgu!!! Dzieci tamtędy chodzą do szkoły.

Pozostałe