Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Ruszają międzypokoleniowe zajęcia sportowe w plenerze

  • 12.04.2018, 11:00 (aktualizacja 12.04.2018 11:11)
  • mat. prasowe
Ruszają międzypokoleniowe zajęcia sportowe w plenerze Pixabay
Czy starsi i młodzi mogą wzajemnie mobilizować się do ruchu i ćwiczeń pod okiem trenera? Przekonamy się o tym 28 kwietnia o godz. 15.00 na siłowni plenerowej w Parku Słupna.

Inauguracja ćwiczeń pod hasłem „Niezależnie od wieku – ćwicz człeku” nastąpi przy okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, ustanowionego przez Komisję Europejską. Miasto stawia na integrację pokoleń i zaplanowało na 2018 r. wspólne przedsięwzięcia nastolatków i osób mających więcej niż 60 lat uświadamiając, że „Wspólnie można więcej". Okazją do spędzenia czasu razem będą zajęcia rekreacyjne na ogólnodostępnych siłowniach plenerowych w różnych częściach miasta.

- Zachęcamy wnuków i dziadków do darmowych zajęć w plenerze – stwierdza Edward Lasok, prezydent Mysłowic. - Liczymy na to, że młodzież zabierze na siłownie plenerowe swoje babcie lub starszych sąsiadów. Chcemy upowszechnić wspólne ćwiczenia na darmowych siłowniach i skłonić do ruchu zarówno młode osoby, jak i te, które ukończyły 60. rok życia. Przekonany jestem, że siłownie plenerowe będą miejscami spotkań, rozmów i zwierania znajomości niezależnie od wieku.

W sobotę, 28 kwietnia br. na siłowni w Parku Słupna, zjawią się członkowie Mysłowickiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice, inaugurując zajęcia na siłowniach napowietrznych włączą się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Od 12 maja br., co sobotę (z wyjątkiem Dnia Seniora tj. 19 maja br.), seniorzy i młodzież będą ćwiczyć od godz. 10.00 do godz. 11.00 na kolejnych mysłowickich siłowniach plenerowych. Bezpłatne ćwiczenia prowadzić będzie trener Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daga
Daga 13.04.2018, 21:21
Super na pewno się skusze????

Pozostałe