Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

200 lat niech żyje nam

  • 12.04.2018, 12:56 (aktualizacja 12.04.2018 20:46)
  • das
200 lat niech żyje nam
Angelika Madej 11 kwietnia skończyła 101 lat i rozpoczęła – jak mówi o sobie – kolejną setkę życia. Z okazji urodzin odwiedził dostojną solenizantkę prezydent Edward Lasok i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Nowakowska–Mazelon.

Pani Angelika urodziła się 1917 roku w Morgach, obecnie mieszka z córką i jej rodziną na Bończyku. Prawie 20 lat pracowała na KWK „Mysłowice”, wychowali z mężem Stanisławem troje dzieci, żyje dwójka – córka i syn. Ma dwoje wnucząt i jednego prawnuka. Jest nadal, mimo upływających lat, bardzo pogodną osobą, zdrowie u niej nie najgorsze, choć teraz już narzeka na nogi. Wszystko jest dobrze – mówi pani Angelika – żeby tylko te nogi mnie chciały nieść.

W domu ma bardzo dobrą opiekę, i to dzięki opiece najbliższych, ich troskliwości trzyma się znakomicie, świetnie pamięta wiele rzeczy, także swoje setne urodziny i gości, którzy na nich byli. Solenizantka bardzo chętnie rozmawia, wspomina, lubi nadal oglądać telewizję, poczytać gazety. Tak jak rok temu, bardzo ucieszyła się z przyjazdu gości z urzędu, dziękując im za pamięć o jej urodzinach.

- To my się cieszymy, że możemy odwiedzić naszą najstarszą mieszkankę, jest to dla nas zaszczyt i bardzo miły obowiązek – powiedział prezydent Lasok wręczając pani Angelice piękny bukiet róż, który wywołał wzruszenie.

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe