Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Kolejni skazani zdobywają zawód

  • 12.04.2018, 14:34
Kolejni skazani zdobywają zawód Fot. Izabela Chechelska/Areszt Śledczy Mysłowice
Osadzeni w mysłowickim areszcie śledczym uczestniczą w kolejnym w tym roku szkoleniu zawodowym. Tym razem skazani zdobywają kwalifikacje zawodowe w kierunku brukarz – kamieniarz.

Kurs zawodowy realizowany jest w ramach projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” finansowanego ze środków unijnych.

- Osadzeni poza uczestnictwem w zajęciach teoretycznych, korzystają z zajęć praktycznych, podczas których zdobywają konkretne umiejętności zawodowe – informuje Izabela Chechelska, rzecznik prasowy aresztu. Jak pokazuje doświadczenie, aktywizowanie osadzonych w kierunku poszukiwania pracy i podnoszenia kwalifikacji zawodowych sprzyja ograniczeniu zjawiska powrotu do przestępstwa.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe