Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Mieszkania komunalne na Skotnicy czekają na najemców

  • 13.04.2018, 18:11
Mieszkania komunalne na Skotnicy czekają na najemców Prezes Śląskiego TBS Zbigniew Augustyn i kierownik budowy Michał Skrzypalik
Wkrótce w bloku przy ul. Wielka Skotnica 41 oddane zostaną 32 mieszkania komunalne. Zainteresowanie potencjalnych najemców jest na razie niewielkie. Aby móc starać się o przydział, przede wszystkim trzeba spełniać kryterium dochodowe.

Budynek przy Wielkiej Skotnicy 41 przez wiele lat cieszył się złą sławą, zyskał nawet nazwę „Meksyk” dzięki zamieszkującym go lokatorom i dziejącym się tam ekscesom. Ten wizerunek zmieni się dzięki generalnemu remontowi, jaki prowadzi gminna spółka Śląskie TBS. Inwestycja warta ponad 3,2 mln zł jest finansowana po połowie z budżetu gminy i środków pozyskanych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Planowany termin zakończenia budowy to koniec maja, na czerwiec planowane są odbiory. Później mieszkania zostaną oddane do dyspozycji gminy, stosowne porozumienie dotyczące wynajmu jest przygotowywane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Śląski TBS.

W „Meksyku” powstały 32 mieszkania. - Dziewięć kawalerek, każda ma minimum 26 metrów kw. Pozostałe mieszkania są w większości dwupokojowe, mamy też dwa trzypokojowe – wylicza Zbigniew Augustyn, prezes Śląskiego TBS. Co ważne, kilka mieszkań na parterze jest w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Każdy lokal ma dostęp do darmowej telewizji naziemnej, telewizji satelitarnej, do budynku został doprowadzony światłowód Orange, zamontowano domofon, centralne ogrzewanie. Wszystkie mieszkania są wyposażone w zlewozmywak z szafką, na podłogach leżą już panele, w aneksach kuchennych – płytki podłogowe. Łazienki są wyposażone w wanny, umywalki, ubikacje i 100-litrowe bojlery do podgrzewania wody. W mieszkaniach dla osób niepełnosprawnych w łazienkach zamiast wanien zamontowano kabiny prysznicowe wpuszczone w podłogę. Wewnątrz prawie wszystko jest już gotowe.

- Zaawansowanie robót w środku budynku jest na poziomie 90 procent, na zewnątrz można powiedzieć śmiało, że 70 procent – mówi Michał Skrzypalik, kierownik budowy. Na zewnątrz dobiegają końca prace przy elewacji, pozostały jeszcze roboty związane z budową chodników, parkingów i dróg dojazdowych.

 

Dla kogo mieszkania?

Osoby, które chciałyby zamieszkać przy Wielkiej Skotnicy 41 powinny złożyć wniosek o przydział mieszkania komunalnego do urzędu miasta. Do tej pory zostało złożonych 5 takich wniosków wniosków i wszystkie zostały pozytywnie zaopiniowane przez Społeczną Komisje Mieszkaniową.

Aby móc starać się przydział, trzeba spełniać kryterium dochodowe. Dochód osoby ubiegającej się o zawarcie umowy najmu za ostanie 6 miesięcy nie może przekraczać: w gospodarstwie wieloosobowym 150 proc. najniższej emerytury na jednego członka rodziny, tj. 1544, 70 zł brutto, a w gospodarstwie jednoosobowym – 200 proc. najniższej emerytury, czyli 2.059,60 zł brutto. Osoba chcąca zamieszkać w komunalnym M nie może być właścicielem innego mieszkania. Wnioski można składać do 31 lipca.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe