Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Bezpiecznie na dwóch kółkach. Policja przypomina i ostrzega

  • 13.04.2018, 14:58 (aktualizacja 13.04.2018 15:08)
  • Źródło: KMP Mysłowice
Bezpiecznie na dwóch kółkach. Policja przypomina i ostrzega Pixabay
Na drogach Mysłowic z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. Policjanci z mysłowickiej drogówki apelują o rozwagę i ostrożność.

Z każdym dniem na ulicach będzie coraz więcej użytkowników jednośladów, coraz bardziej sprzyja temu aura. Rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Należy również pamiętać iż zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32, poz. 262 z późn.zm.), rower - jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w: światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

 

Policjanci z mysłowickiej drogówki apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Poruszając się jednośladami po zmroku, właściwym zachowaniem byłoby również założenie kamizelki odblaskowej. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem bywają tragiczne w skutkach.

Źródło: KMP Mysłowice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe