Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

SP7 rozbudza czytelniczego bakcyla

  • 16.04.2018, 17:08
  • mat. nadesłany
SP7 rozbudza czytelniczego bakcyla
Czytanie to wyzwanie - dla cierpliwych, wytrwałych i nie bojących się pracy umysłów. Dla tych co chcą tworzyć, budować, marzyć i śnić. W Szkole Podstawowej nr 7 rozbudzanie czytelniczego bakcyla rozpoczyna się już od najmłodszych klas.

Szkolna biblioteka, mająca dość duże grono sympatyków czytania i promocji czytania, działa bardzo prężnie. Co rusz odbywa się kolejna akcja promująca czytelnictwo nie tylko wśród uczniów SP7, ale także w zaprzyjaźnionych przedszkolach.

Już w najbliższym czasie przed uczniami szkoły kolejna tego typu akcja, a jej szczegóły zostaną ujawnione wkrótce. Póki co, do szkolnej biblioteki coraz odważniej zaglądają, stawiający pierwsze kroki w trudnej technice czytania, pierwszoklasiści. Nie tak dawno uczniowie klasy 1c, razem z wychowawcą Magdą Fularską, uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych pt. „Strach ma wielkie oczy, czyli jak oswajać lęki". Zajęcia przygotowała w szkolnej bibliotece nauczyciel bibliotekarz Marta Bober. Spotkanie z odpowiednią lekturą miało pomóc dzieciom w radzeniu sobie podczas sytuacji stresowych oraz pokazać im jak ważne są uczucia i emocje drzemiące w każdym z nas. Zajęcia ukoronowały warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali niezwykłe zakładki do książek nawiązujące do przeczytanych i poznanych podczas zajęć utworów literackich. Uczniowie wykazali się niesamowitą aktywnością. Było fantastycznie.

mat. nadesłany

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe