Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Miłośnicy karawaningu spotkali się nad zalewem

  • 23.04.2018, 12:08 (aktualizacja 23.04.2018 12:18)
Miłośnicy karawaningu spotkali się nad zalewem
Karawaning to wolność – tak o swojej turystycznej pasji mówi mysłowiczanin Tomasz Wolak, komandor zlotu karawaningowego, który w miniony weekend odbył się w Imielinie. Na Pole Biwakowe Nad Zalewem przyjechały dziesiątki osób, które łączy zamiłowanie do podróżowania z przyczepą kempingową.

Wiosenne spotkanie forum karawaning.pl przyciągnęło do Imielina ponad 60 załóg. Byli wśród uczestników mieszkańcy Mysłowic, powiatu bieruńsko-lędzińskiego, całego województwa śląskiego, jak i odleglejszych zakątków kraju – od Poznania w dół – jak mówi Tomasz Wolak. Już po raz drugi na miejsce zlotu wybrali sobie Pole Biwakowe Nad Zalewem, które od trzech lat działa prężnie w sąsiedztwie Zbiornika Dziećkowice. - W zeszłym roku miało to być spotkanie na 15-20 załóg. Przyjechało 96. W tym roku mamy około 60-65 złóg. Zlot ma formę luźnego spotkania przed rozpoczęciem sezonu. Przede wszystkim odpoczywamy – wyjaśnia komandor zlotu.

Humory, jak dało się zauważyć, wszystkim dopisywały, uczestnicy zlotu korzystali z doskonałej pogody i warunków, jakie stworzyli gospodarze pola biwakowego. W piątek spędzali czas przy ognisku i na zabawie tanecznej, w sobotę bawili się na karaoke, aktywni grali w piłkę, spragnieni słońca – opalali się. Na miejscu był także serwis center camp, gdzie można było doposażyć przyczepy, zrobić przegląd, czy wykonać drobne naprawy.

A co takiego pasjonującego jest w ogóle w karawaningu? Zapytaliśmy o to Tomasza Wolaka. - Wolność! Nie rezerwujemy sobie hoteli, po prostu jedziemy, jeżeli nam się podoba – zostajemy, nie podoba nam się – jedziemy dalej. Karawaning to przede wszystkim ogromna swoboda, coś, czego hotele, nawet bardzo luksusowe, nie dają.

Dla wszystkich, którzy lubią podróżować i chcieliby zakosztować tej wolności, a nie wiedzą jak rozpocząć przygodę z karawaningiem, cennym źródłem informacji będzie forum internetowe karawaning.pl. To miejsce, w którym można znaleźć cenne porady, skorzystać z doświadczeń innych osób, a wreszcie przeczytać relacje z podróży z przyczepą po Polsce i po świecie.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe