Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Maturzystom życzymy połamania piór!

  • 4.05.2018, 09:08 (aktualizacja 08.05.2018 10:46)
Maturzystom życzymy połamania piór!
Zakwitły kasztany, zatem pora rozpoczynać egzaminy maturalne. Dzisiaj punktualnie o godz. 9.00 absolwenci szkół średnich przestąpili do pierwszego sprawdzianu – pisemnego egzaminu z języka polskiego.

Odwiedziliśmy dzisiaj rano Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach, w którym maturę zdaje 77 abiturientów. Nastroje wśród młodych ludzi były różne, jednak na większości twarzy malował się uśmiech. W wielu głowach krążyło jedno zasadnicze pytanie: co będzie na polskim?

- Liczę na „Dziady”, bardziej tematykę niepodległościową – powiedziała nam Patrycja, absolwentka Technikum obsługi turystycznej. Kamila, która ukończyła Technikum hotelarskie, obstawiała podobnie - „Dziady”, choć spodziewała się także Wyspiańskiego.

W Mysłowicach najwięcej absolwentów zdaje maturę w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki - 149. W II LO im. Powstańców Śląskich deklaracje przystąpienia do matury złożyło 48 uczniów.

Część pisemna egzaminów w terminie głównym potrwa do 23 maja. Egzaminy ustne rozpoczną się 9 maja i zakończą 25 maja.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 6.05.2018, 01:03
Fajny czas. Długo będą go wspominać. Trzymam kciuki za każdego abiturienta

Pozostałe