Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Strażacy zapraszają do siebie

  • 4.05.2018, 11:25
Strażacy zapraszają do siebie Podczas Dnia Otwartego strażnicy odbędą się m.in. pokazy ratownictwa (fot. arch.)
Choć Dzień Strażaka przypada 4 maja, to mysłowiccy strażacy będą go uroczyście obchodzić dopiero w przyszłym tygodniu, ale za to przez dwa dni. 12 maja odbędą się oficjalne uroczystości, a 13 maja Dzień Otwarty strażnicy.

Strażacy z Mysłowic będą świętować po raz pierwszy w nowej komendzie PSP przy ul. Mikołowskiej, do której przeprowadzili się latem ubiegłego roku. Tam właśnie w sobotę, 12 maja odbędzie się uroczysta zbiórka z okazji strażackiego święta. Najpierw jednak w kościele na Janowie o godz. 10.00 odprawiona zostanie w intencji strażaków msza św. Po mszy jej uczestnicy przemaszerują ulicami do komendy, następnie podczas zbiórki strażakom wręczone zostaną awanse i odznaczenia. Potem obchody przeniosą się na stadion na Promenadzie, gdzie odbędzie się festyn, podczas którego nie zabraknie grochówki z kuchni polowej.

Niedziela, 13 maja będzie okazją do poznania z bliska pracy strażaków, nowej strażnicy i strażackiego sprzętu. Tego dnia strażacy zapraszają wszystkich na Dzień Otwarty. Na godz. 11.00 zaplanowano pokaz ratownictwa technicznego, a o 12.00 pokaz działań gaśniczych. Dodatkowo w programie pokaz samochodów pożarniczych i sprzętu jednostki, zwiedzanie pomieszczeń i garaży komendy, pokaz ratownika z psem poszukiwawczym. Na specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można również nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gregory
Gregory 8.05.2018, 13:52
A jaka cena wstepu na festyn?

Pozostałe