Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Diamentowe gody Ireny i Tadeusza

  • 7.05.2018, 09:26 (aktualizacja 07.05.2018 09:33)
  • das
Diamentowe gody Ireny i Tadeusza
Irena i Tadeusz Malinowscy świętowali 60-lecie małżeństwa, czyli diamentowe gody. Oboje są osiemdziesięciolatkami, ślub brali 26 kwietnia 1958 roku w Mysłowicach, w kościele pw. NSPJ.

Wychowali dwoje dzieci, córkę Danutę mieszkającą obecnie w Niemczech i syna Janusza. Mają jedna wnuczkę i dwóch wnuków. Pan Tadeusz pracował w KWK „Mysłowice”, a jego żona w Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni w Katowicach.

Oprócz pracy zawodowej pan Tadeusz miał sportowe hobby, ćwiczył zapasy na „Sile” na Janowie, należał do klubu, wygrał wiele turniejów, był mistrzem Śląska i czterokrotnym wicemistrzem Polski. Przez prawie 25 lat sam trenował zapasy, potem przyszedł czas na szkolenie młodych kadr.

Teraz sport pozostał już tylko we wspomnieniach, razem z żoną spędzają czas w ogródku, lubią ten spokojny odpoczynek. Z okazji diamentowych godów zaprosili bliskich – dzieci, wnuków i krewnych - na weselny tort w Dworze Bismarcka na Słupnej. Przy sprzyjającej pogodzie mile spędzili czas wspominając dzień swojego wesela sprzed 60 lat. - Też wtedy była piękna pogoda – mówiła pani Irena – chyba nawet taka jak dziś, do kościoła jechaliśmy oczywiście samochodem, a potem bawiliśmy się do białego rana.

 

 

 

 

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe