Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Święto seniorów na mysłowickim Rynku

  • 10.05.2018, 11:42
Święto seniorów na mysłowickim Rynku
W sobotę, 19 maja mysłowiccy seniorzy będą mieli swoje święto. Na Rynku odbędzie się impreza dla starszego pokolenia – będą tańce i zabawy, ale także stoiska medyczne i stanowiska z przydatnymi poradami.

Dzień Seniora rozpocznie się o godz. 15.00 od wypuszczenia gołębi. Później odbędą się występy w klimacie lat 70. m.in. chórów i zespołów muzyczno–tanecznych z mysłowickich przedszkoli i szkół. Przewidziany jest także występ uczennic I Liceum Ogólnokształcącego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pokaz tańców oraz konkursy: konkurs jednego tańca i konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie.

O 16.30 będzie można posłuchać śląskich anegdot, a o 17.45 rozpocznie się pokaz mody retro. 15 minut później przedstawiciele Mysłowickiej Rady Seniorów zmierzą się z seniorami z Sosnowca w przeciąganiu liny. Odbędzie się również pokaz samoobrony, a o 18.30 na Rynek przyjadą zabytkowe pojazdy, biorące udział w zlocie Classic Mania Night (parada przejedzie przez Katowice, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Mysłowice i Jaworzno).

Przez cały czas trwania Dnia Seniora prezentowane będą prace plastyczne seniorów z filii MOK, Domów Dziennego Pobytu „Złota Jesień” i „Senior Wigor”, Domu Pomocy Społecznej. Na stanowiskach medycznych będzie można wykonać bezpłatne badania m.in. wzroku, ciśnienia, poziomu glukozy, spirometrię. Pokazowy trening przeprowadzi Centrum fitness Maximus, które będzie służyć także darmowymi konsultacjami trenerskimi i dietetycznymi. Uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przeprowadzą natomiast pokaz jak dbać o włosy i wykonać makijaż. Będzie też okazja do skorzystania z porad Miejskiego Rzecznika Konsumentów i informatycznych.

To jeszcze nie koniec atrakcji, bo na Rynku można będzie pograć w cymbergaja, a na wnuków, którzy przyjdą na Dzień Seniora ze swoimi dziadkami będzie czekać darmowy dmuchaniec. Jadłodajnia „Mysłowiczanka” i Bistro „Szarotka” zaproszą na zupy w cenie 2 zł i degustację wyrobów cukierniczych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe