Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wody Polskie nie zatwierdziły taryf dla Mysłowic

  • 11.05.2018, 12:22 (aktualizacja 11.05.2018 12:29)
Wody Polskie nie zatwierdziły taryf dla Mysłowic Pixabay
- Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nie zatwierdziło taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, przygotowanej przez MPWiK Mysłowice – poinformował urząd miasta. Dzisiaj przedstawiciele mysłowickich wodociągów udali się do Wód Polskich.

Podczas analizy taryf Wody Polskie kładą duży nacisk na to, by zapewnione było nie tylko uzyskanie niezbędnych przychodów dla przedsiębiorstwa, lecz przede wszystkim ochrona interesów odbiorców przed nieuzasadnionym wzrostem cen i stawek opłat – poinformował 9 maja urząd miasta. Wcześniej MPWiK został poproszony o uzupełnienie informacji dotyczących m.in. zaciągniętych przed laty kredytów, które zostały przekazane Wodom Polskim 30 kwietnia. Mimo dodatkowych wyjaśnień, Wody Polskie odmówiły zatwierdzenia taryfy. Jak dowiedzieliśmy się w MPWiK, uzasadnienie odmowy jest dla spółki niejasne, dlatego przedstawiciele wodociągów osobiści udali się do Wód Polskich na rozmowy.

Przypomnijmy, że od tego roku już nie rady gmin, tylko Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdza taryfy za wodę i ścieki. Cena za metr sześć. wody i ścieków zaproponowana we wniosku taryfowym MPWiK Mysłowice wynosi od czerwca 2018 r. 21,34 zł, a w 2019 r. 23,37 zł. Wedle zapewnień władz Mysłowic, cena wody i ścieków dla mieszkańca, która wynosi obecnie 16,32 zł, ma się nie zmienić dzięki dopłatom z budżetu miasta.

Do 27 kwietnia do Wód Polskich wpłynęło 2547 wniosków taryfowych, organ wydał łącznie 1240 decyzji, w tym 836 zatwierdzających i 404 negatywnych, 501 decyzji oczekiwało na podpisanie (już po złożeniu wyjaśnień przez wnioskodawców i dokonaniu kolejnej weryfikacji przez organ regulacyjny), a 800 wniosków nadal było procedowanych – w trakcie składania wyjaśnień ze strony przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 11.05.2018, 17:51
Propozycja wzrostu cen wody o ponad 30% to prawie rozboj, nie mówiąc już o planowanej podwyższcie w 2019 r. Mówiąc wprost - mieszkańcy maja zapłacić za nieudolne gospodarowanie MPWiK przez wiele lat. To, ze miasto dopłaci nie zmienia faktu. PWiK potrzebuje środków finansowych na przetrwanie. A co z połączeniem z GPWiK i nowym zarządem?

Pozostałe