Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Mysłowickie obchody Dnia Strażaka i Dzień Otwarty strażnicy (zdjęcia)

Mysłowickie obchody Dnia Strażaka i Dzień Otwarty strażnicy (zdjęcia)
To był strażacki weekend. Mysłowiccy strażacy w sobotę obchodzili swoje święto, a w niedzielę zaprosili mieszkańców do nowej strażnicy na Dzień Otwarty.

Sobotnia, uroczysta zbiórka poprzedzona była mszą św. w intencji strażaków odprawioną w kościele na Janowie. Po mszy strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie ochotniczych straży z terenu Mysłowic zgromadzili się przed komendą, gdzie odebrali odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe i nagrody. W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele władz miasta, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, rodziny i bliscy strażaków.

Pamiątką tegorocznych obchodów Dnia Strażaka, jak również otwarcia nowej strażnicy i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie dąb strażacki, który uroczyście posadzono przed komendą.

Niedziela była Dniem Otwartym komendy przy ul. Mikołowskiej. - Chcemy zaprezentować naszą nową siedzibę, chcemy pokazać mieszkańcom w jakich warunkach pełnimy służbę, jak jesteśmy przygotowani do prowadzenia działań – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski. Nowoczesny gmach stanął tego dnia otworem dla zwiedzających. Każdy mógł zobaczyć z bliska strażackie wozy, ale także zajrzeć do pomieszczeń niedostępnych na co dzień dla osób z zewnątrz - strażackiej kuchni, pokoi, w których strażacy regenerują siły po akcjach, czy też do siłowni.

Na zaproszenie komendy odpowiedziało bardzo wielu mieszkańców nie tylko Mysłowic, którzy całymi rodzinami brali udział w przygotowanych pokazach. Każdy mógł tego dnia chociaż przez chwilę poczuć się strażakiem gasząc pożar lub udzielając pierwszej pomocy.

redakcja gazety
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe